دولت دوازدهم با رای قاطع نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی تشكیل می شود

تهران- ایرنا- استاد دانشگاه و قائم مقام سابق وزارت آموزش و پرورش با بیان اینكه تمامی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم از یك برنامه جامع و مدون برخوردار هستند گفت: برای اینكه دولت دوازدهم از قدرت بیشتری برخوردار باشد نیاز است مجلس شورای اسلامی به این وزرای پیشنهادی رای اعتماد دهد.

غلامرضا كریمی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان كرد كه وزرای معرفی شده دولت به مجلس شورای اسلامی از یك تجربه و برنامه های ویژه ای در حوزه های كار خود برخوردار هستند و پیش بینی می شود این وزرای پیشنهادی از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد قاطع بگیرند.
وی اظهار كرد: برای اینكه دولت دوازدهم با قدرت شروع به كار كند انتظار می رود مجلس شورای اسلامی با رای اعتماد به وزرا زمینه ساز این اتفاق بزرگ باشد.
این كارشناس مسائل سیاسی با بیان اینكه وزارت امور خارجه در 4 سال آینده با تغییرات ساختاری نگاه اقتصادی به مسائل خود دارد ادامه داد: وزیر امور خارجه در 4 سال گذشته بسیاری از چالش ها و مشكلات كشور را در عرصه بین المللی مرتفع كرد و با توجه به اینكه این محدودیت ها و مشكلات به ویژه در پرونده هسته ای به سرانجام رسیده پیش بینی می شود وزارت امور خارجه در دور جدید به مسائل اقتصادی متمركز باشد .
وی تصریح كرد: وزارت امور خارجه با تعاملات اقتصادی خود با كشورهای مختلف می تواند زمینه ساز افزایش تعاملات اقتصادی ایران با سایر كشورها شود.

**بطحایی از درون وزارت آموزش و پرورش معرفی شده است
قائم مقام سابق وزارت آموزش و پرورش در امور بین الملل درباره گزینه پیشنهادی دولت برای این وزارتخانه نیز گفت: سید محمد بطحایی با گرفتن رای اعتماد نمایندگان ، برای دومین بار وزیر آموزش و پرورش انتخاب می شود.
وی خاطرنشان كرد: وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم از درون ساختار وزارت آموزش و پرورش در سطوح مختلف فعالیت كرده و با تمامی مسائل و مشكلات درونی این وزارتخانه آشنا است.
كریمی اظهار كرد: اساسی ترین مسائل و مشكلات فرهنگیان وضعیت معیشتی آنان است كه وزیر پیشنهادی با اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان و نظام جامع رفاهی فرهنگیان به وضعیت معیشتی فرهنگیان نگاه ویژه ای دارد و همچنین تلاش دارد كه كیفیت آموزشی كشور افزایش پیدا كند.
وی تصریح كرد: والاترین هدف وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم خدمت به فرهنگیان و دانش آموزان است كه برای تحقق این هدف وزیر پیشنهادی اعتقاد دارد كه باید از تمامی ظرفیتها و توانمندی های موجود در وزارتخانه استفاده شود.
به گفته وی، بطحایی در طول خدمت خود در وزارت آموزش و پرورش با جناح های سیاسی مختلف كار كرده ولی همواره مشی اصلاح طلبی داشته و در تمامی این سالها سعی كرده از ظرفیت ها و توانمندی های افراد توانمند فارغ از گرایش های سیاسی استفاده كند.
رئیس جمهوری روز سه شنبه 17 مرداد ماه فهرست 17 وزیر پیشنهادی را به مجلس شورای اسلامی ارایه كرد .
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه فردا سه شنبه برنامه دولت روحانی و وزرای پیشنهادی را بررسی می كنند.
بر اساس قانون اساسی، یك هفته پس از معرفی وزرای پیشنهادی دولت، باید جلسه رای اعتماد به آنان برگزار شود .
خبرنگار: سید جواد آل داود - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7243//1348