برگزاري آموزش پايدار سازي شغلي براي مددجويان البرزي

كرج- ايرنا- معاون اشتغال و خودكفايي كميته امداد البرزگفت : طرح آموزشي پايدارسازي شغلي براي مددجويان در اين استان اجرايي شد.

شاهين رضايي روز يكشنبه در همايش آموزشي پايدارسازي مشاغل و راه هاي موفقيت در كسب و كار كه با حضور 200 مددجوي كارآفرين كرجي با مشاركت اداره كل فني و حرفه اي استان البرز برگزار شد با اشاره به ضرورت توجه بيشتر به ايجاد ثبات در مشاغل مددجويان افزود : كمك به پايداري و ارتقاء ضريب موفقيت شغلي براي مددجويان مجري طرح هاي خودكفايي و همچنين كساني كه در شرف دريافت تسهيلات اشتغال هستند از جمله اهداف برگزاري اين همايش ها است .
وي با بيان اينكه ، دانش فني و مهارت حرفه اي كليد اصلي موفقيت در فعاليت هاي اشتغالزايي كميته امداد است ، خاطرنشان كرد : همايش آموزشي پايدارسازي مشاغل و راه هاي موفقيت در كسب و كار با حضور 200 مددجوي كارآفرين كرجي با مشاركت اداره كل فني و حرفه اي استان البرز برگزار شد .
رضايي با تاكيد بر تداوم ارائه خدمات آموزشي پايدارسازي شغل به مددجويان كارآفرين ، گفت : بيش از يكهزار مددجوي مستعد فاقد مهارت ، طي شش ماه گذشته و با توجه به علاقه مندي و سنجش بازار كار با هماهنگي اين نهاد جهت گذراندن دوره هاي آموزشي بلند مدت به مراكز معتبر تحت نظارت سازمان فني و حرفه اي معرفي شدند.
معاون اشتغال و خودكفايي كميته امداد البرز بهره گيري از اساتيد مجرب و اعطاي مدرك رسمي به مددجويان را دو ويژگي اين طرح دانست و افزود : مطابق تفاهم نامه منعقد شده بين مسئولان ارشد نهاد و سازمان فني حرفه اي در سال اقتصاد مقاومتي – توليد و اشتغال ، سطح همكاري ها در استان ها افزايش خواهد يافت .
وي با بيان اينكه آموزش هاي بلند مدت ارائه شده در رشته هاي شغلي صنعتي و خدماتي بوده است ، گفت : آموزش هاي فني وحرفه اي به صورت كوتاه مدت و بلند مدت ، با توجه به محوري بودن نقش توانمندي خانواده هاي محروم وكم بضاعت به عنوان گامي موثر براي جهش اين افراد در ميدان اقتصادي با جديت در حال انجام است.
رضايي با اشاره به اينكه طرح هاي اشتغال ، تحت نظارت مستمر و راهنمايي مداوم كارشناسان اشتغال اين اداره كل قرار دارد يادآور شد : توانمند سازي خانواده هاي تحت حمايت از طريق مشاوره شغلي ، ارائه آموزش هاي فني و حرفه اي و پرداخت تسهيلات اشتغال زايي انجام و هر ساله تعدادي از مددجويان با اين شرايط صاحب شغل مي‌شوند.
معاون اشتغال و خودكفايي كميته امداد البرز، بيان كرد: طرح‌هاي اشتغال بر اساس استعداد و توانايي‌هاي فردي مجريان و با ارائه‌ آموزش هاي فني ، تخصصي و مهارت‌آموزي به آنان اجرا مي شود و نقش بسزايي در خودكفايي جامعه هدف دارد .
وي افزود : بودجه مورد نياز براي اجراي طرح هاي اشتغالزايي ، از محل اعتبارات بانك ها و كميته امداد تامين و پرداخت مي شود .
رضايي در ادامه آمادگي كميته امداد استان البرز را براي فراهم نمودن مشاركت صاحبان صنايع ، مشاغل و اصناف در خصوص ايجاد اشتغال پايدار براي مددجويان و نيازمندان تحت حمايت و غير تحت حمايت اعلام كرد و گفت : مددجويان تحت حمايت كميته امداد در صورت دريافت تسهيلات اشتغال و رسيدن به مرحله كسب استقلال اقتصادي به تدريج از چرخه حمايتي اين نهاد خارج مي شوند .
8029/ 6155خبرنگار: حكيمه كشاورز** انتشار دهنده : محمد عزيزپور