روياهاي تيم فوتبال خونه به خونه  با سرمربي جديد

ساري-ايرنا- باشگاه فوتبال خونه به خونه مازندران با انتخاب جواد نكونام دستيار ويژه كي روش و كاپيتان اسبق تيم ملي براي سرمربيگري خونه به خونه به دنبال تحقق روياهاي اين تيم در ليگ فوتبال ايران است .

به گزارش خبرنگارايرنا، قاسم حسن زاده و برادران مالك تيم دسته اولي خونه به خونه بابل روز گذشته پس از بركناري سرمربي سابق تيمشان، جواد نكونام را به عنوان سرمربي اين تيم انتخاب كردند.
تيم خونه به خونه در نخستين بازي خود در ليگ دسته يك فوتبال باشگاه هاي ايران در خانه در برابر مس رفسنجان به تساوي رضايت داد.
اگرچه 'جوادنكونام' از لحاظ اسم و رسم و تجربه بازي ملي و تيم هاي بزرگي چون استقلال به نسبت ساير سرمربيان تيم خونه به خونه شناخته تر است، ولي به دليل نداشتن تجربه مربيگري در فوتبال به ويژه رقابت هاي سخت ليگ يك، شايد انتخابي درحد ريسك براي اين تيم باشد.
كارشناسان فوتبال مازني براين باورند كه رقابت هاي ليگ يك نيازمند سرمربي توانمند از لحاظ فني و تجربه دارد و وجود اسامي معروف و مشهور نمي تواند كمكي به تيم ها بكند.
يك كارشناس فوتبال درمازندران گفت كه جواد نكونام از سرمايه هاي فوتبالي كشورمان است، ولي براي تيم خونه به خونه نمي تواند انتخاب مناسبي باشد.
رضا تقوي در گفت و گو با خبرنگارايرنا افزود: انتخاب سال هاي اخير مالكان تيم خونه به خونه نشان داده كه اين ها بيشتر به دنبال تبليغات خودشان هستند تا حضور تيمشان در رقابت هاي ليگ برتر.
وي اضافه كرد: با وجود اين كه جواد نكونام را فرد شايسته و سرمايه ملي كشور مي دانم و با احترام به اين بازيكن،انتخاب مالكان تيم از ايشان به عنوان سرمربي كارشناسي نبوده وگره اي از تيم خونه به خونه بازنمي كند.
وي مهمترين مشكل درتيمداري تيم هاي مازني و نيز حضور نيافتن در ليگ برتر را با وجود داشتن پتانسيل مناسب از لحاط بازيكن وفني سوء مديريت دانست .
بازيكن اسبق تيم ملي ايران گفت كه تيم خونه به خونه درچند سال اخير بيش ازانگشتان دست سرمربي تيمشان را تغيير دادند و هر بار نيز به دنبال حضور افراد سرشناس در تيمشان بودند.
تقوي اظهارداشت اگر مالكان تيم به دنبال حضور در ليگ برتر هستند، بايد به دنبال افرادي بروند كه تجربه لازم را در رقابت هاي ليگ يك و مربيگري دارند و مي توانند تيمشان را از مشكلاتي كه چند سال اخير دچار بودند، نجات دهند.
رضا تقوي بار ديگر تاكيد كرد كه مازندران با داشتن بازيكنان متعدد در تيم هاي ملي و ليگ برتر و مربيان با دانشي كه در ساير تيم هاي كشور حضور دارند، شايستگي لازم را براي داشتن تيم در ليگ برتري دارد و در صورت حسن مديريت در تيم هاي مازني اين استان نيز مي تواند حداقل يك تيم درسوپر ليگ ايران داشته باشد.
سرپرست تيم خونه به خونه بابل مي گويد : جواد نكونام اسطوره فوتبال كشورمان است و بنا بر اظهار بسياري از كارشناسان از جمله سرمربي تيم ملي ( كي روش) ايشان مربي آينده داري براي فوتبال ايران است.
ابراهيم محمودي در گفت و گو با خبرنگارايرنا گفت : ايشان براساس صلاحديد مالكان تيم خونه به خونه به عنوان سرمربي اين تيم انتخاب شده و به نظر مي رسد تجربه ايشان در بازي مي تواند براي موفقيت تيم ما و رسيدن به ليگ برتر رقابت هاي فوتبال كافي باشد.
وي در مورد بي تجربگي جواد نكونام در امر مربيگري گفت كه به هر حال اين بازيكنان بايد از يك تيمي سرمربيگري خود را شروع كنند و ايشان ترجيح داده تا از خونه به خونه كارش را آغاز كند.
محمودي ابراز اميدواري كرد تا جواد نكونام بتواند در تيم خونه به خونه موفق باشد و اين تيم مازني را به ليگ برتر برساند.
خونه به خونه بابل و نساجي قائمشهر 2 نماينده مازني ها در رقابت هاي ليگ يك هستند كه با وجود شايستگي از چند سال قبل تاكنون موفق به حضور در ليگ برتر نشدند.
مازندران با داشتن 50 بازيكن در فوتبال تراز اول كشور از 13 سال گذشته تاكنون كه تيم شموشك نوشهر از ليگ برتر به ليگ يك سقوط كرد، در رقابت هاي ليگ برتر تيمداري نكردند.
گزارش : حسين فلاحتي ** انتشاردهنده : محسن حسن نيا
/1899/6982