31 خانوار دارای معلول در كنگاور صاحب مسكن شدند

كرمانشاه- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی كنگاور گفت: با اجرای طرح حمایتی دولت تدبیر و امید، امسال 31 خانواده تك معلول به بالا این شهرستان صاحب مسكن شده و یا به زودی با همكاری بانكها صاحب مسكن می شوند.

به گزارش ایرنا، حسین بیاتی روز شنبه در جلسه تجلیل از خبرنگاران شهرستان كنگاور اظهار داشت: برای خانوارهای دارای 2 معلول به بالا در مناطق شهری 300 میلیون ریال و در مناطق روستانشین 180 میلیون ریال بصورت بلاعوض پرداخت می شود.
وی در باره ساخت مسكن برای خانوارهای دارای تك معلول در مناطق شهری و روستایی گفت: برای این منظور 60 میلیون ریال به هر خانواده در این مناطق تعلق می گیرد.
بیاتی در ادامه بر لزوم آگاه سازی جامعه تاكید كرد و یادآورشد: به هر میزان كه در حوزه آگاهسازی اقشار مختلف جامعه اقدام شود به همان میزان می توان از شیوع آسیب های اجتماعی جلوگیری كرد.
رئیس اداره بهزیستی كنگاور، بسیاری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجود را ثمره ناآگاهی افراد و به ویژه والدین برشمرد و اظهار كرد: كاهش آسیب های اجتماعی چنان اهمیتی دارد كه شخص رهبر معظم انقلاب برای رصد وضعیت آن در جامعه وارد میدان شده است.
وی در ادامه به اقدام های انجام شده در جهت حمایت از معلولان اشاره كرد و افزود: در پنج ماه نخست سال جاری با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 850 میلیون ریال برای 17 نفر معلول شغل ایجاد شده است.

**برگزاری 21 كارگاه پیشگیری از معلولیت ها و اعتیاد در كنگاور
رییس اداره بهزیستی كنگاور در ادامه گفت: سال گذشته با شروع مدارس در كنگاور تعداد 12 كارگاه پیشگیری از معلولیتها در مدارس شهر و روستا برای دانش آموزان دبیرستانی و والدینشان به تعداد یك هزار و 100 نفر توسط كارشناسان پیشگیری بهزیستی كنگاور برگزار شد.
وی افزود: در همین مدت تعداد هشت كارگاه پیشگیری از اعتیاد به تعداد 630 نفر در بین مدارس شهر و روستا توسط كارشناسان بهزیستی كنگاور برگزار شده كه یك كارگاه پیشگیری از اعتیاد نیز برای زنان سرپرست خانوار زیرپوشش كمیته امداد به تعداد 55 نفر برگزار شد.
وی همچنین گفت: با تدبیر دولت و نمایندگان مجلس، در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، مستمری مددجویان كمیته امداد و بهزیستی امسال افزایش یافته است.
بیاتی ادامه داد: بالغ بر یك هزار و 800 مستمری بگیر تحت پوشش خدمات این اداره هستند كه مصوبه دولت در سه برابر كردن میزان مستمری، خدمتی ماندگار برای این افراد بود.
بیاتی خدمت به معلولان، اقشار ضعیف و ناتوان جامعه را موجب رضایت خداوند متعال خواند و تاكید كرد: رسالتی كه بر دوش كاركنان این سازمان است، متفاوت از مسئولیتی است كه سایر كاركنان دولت در بخش های مختلف دارند.
وی اظهار كرد: بالغ بر 180 مأموریت در بخش های مختلف برای سازمان بهزیستی تعریف شده كه كاركنان بهزیستی كنگاور بیش از توان خود به مددجویان عزیز خدمت رسانی می كنند.
در پایان از خبرنگاران فعال شهرستان كنگاور در حوزه اطلاع رسانی اخبار بهزیستی تجلیل به عمل آمد.
شهرستان كنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 كیلومتری شرق كرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربیست.
8066/7447 خبرنگار: مجید رحمتی ** انتشار دهنده: علی مولوی