ابومهدی المهندس: عراق هنوز نیازمند الحشد الشعبی است

بغداد-ایرنا- نایب رییس تشكیلات بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق روز شنبه تاكید كرد كه این كشور هنوز به وجود الحشد الشعبی نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، شبكه تلویزیونی 'الغدیر' وابسته به سازمان بدر در سایت رسمی خود آورده است كه 'ابومهدی المهندس' در همایشی امروز شنبه گفت كه عراق هنوز نیازمند الحشد الشعبی است زیرا آزادی موصل به معنی پایان داعش نیست.
وی اضافه كرده است كه الحشد الشعبی هرگز نیرویی برای رقابت با ارتش عراق نیست بلكه تكمیل كننده آن است.
وی خاطرنشان ساخته است كه نیروهای ارتش، پلیس و الحشد الشعبی در عراق تكمیل كننده همدیگر هستند.
ابومهدی المهندس رابطه الحشد الشعبی با دولت را بسیار خوب توصیف كرده و افزوده است كه بقاء یا انحلال الحشد الشعبی تصمیمی است كه به نظام سیاسی حاكم بر عراق بر می گردد.
نایب رییس تشكیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی تاكید كرده است كه رابطه الحشد الشعبی با نخست وزیر رابطه سرباز با فرمانده است.
وی گفته است كه الحشد الشعبی همانند عملیات موصل، در حال حاضر در استان الانبار در غرب عراق برای پشتیبانی از نیروهای ارتش در تامین امنیت بزرگراه طریبیل به بغداد مشاركت دارد و اقدام به ایجاد خاكریزها و گودال های امنیتی برای تامین این بزرگراه كرده است.
ابومهدی المهندس در خصوص عملیات تلعفر افزود كه نیروهای الحشد الشعبی هم اكنون در فاصله 2 كیلومتری از شهر تلعفر موضع گرفته اند و فرماندهی الحشد الشعبی به طور مستمر با فرماندهی مشترك پیرامون عملیات آزادسازی تلعفر جلسه دارند.
اظهارات جدید المهندس به دنبال انتشار برخی اظهار نظرهای سیاسی در عراق است كه درخصوص انحلال الحشد الشعبی و وجود اختلافات بین الحشد با دولت عراق و عدم مشاركت الحشدی ها در عملیات تلعفر عنوان می شود.
خاورم *4*353*1770*380

سرخط اخبار جهان