كار مسئولان بدون آگاهي بخشي به مردم توسط رسانه ها ناقص است

قزوين-ايرنا-مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان قزوين با تبريك روز خبرنگار، گفت: كار مسئولان بدون آگاهي بخشي به مردم توسط رسانه ها ناقص است.

به گزارش ايرنا،مسعود بابايي روز پنجشنبه در حاشيه بازديد از خبرگزاري جنهوري اسلامي (ايرنا) استان قزوين به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار گفت: خبرنگاران عمر خود را خاضعانه و صادقانه در مسير آگاهي بخشي به جامعه صرف مي كنند، از اين رو اين قشر را بايد فداكار و عاشق بدانيم.
وي در ادامه از ايرنا به عنوان رسانه رسمي كشور كه اخبار و رويدادها را با رعايت اصل صحت و دقت و سرعت منتشر مي سازد، ياد كرد و گفت: ايرنا به عنوان با سابقه ترين خبرگزاري كشور، رسانه اي وزين و مورد اعتماد همه مردم است.
بابايي در ادامه به وضعيت اشتغال استان اشاره كرد و گفت: نرخ بيكاري در قزوين از 11.9 درصد به 10.9 درصد در سال گذشته كاهش يافت و اين اتفاق در شرايطي رقم خورد كه شاهد افزايش مهاجرت در استان بوده ايم كه اين موضوع نشان دهنده مثبت بودن نتايج سرمايه گذاري هاي صورت گرفته در حوزه هاي اقتصادي بوده است.
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان در ادامه با اشاره به طرح هاي اشتغال زايي دولت براي جوانان، گفت: طرح هاي مهمي مانند كارورزي براي فارغ التحصيلان دانشگاهي و طرح تكاپو از برنامه هاي وزارت تعاون، كار و رفاه است كه در عرصه اشتغال زايي در حال اجرا مي باشد و به يافتن شغل براي جوانان كمك مي كند.
بابايي در ادامه گفت: درطرح كارورزي 150 هزار نفر از افراد فاقد كار با حضور در واحدها و كارگاه هاي توليدي حرفه مي آموزند و آماده حضور بلند مدت در بازار كار مي شوند كه سهم قزوين در اين خصوص سه هزار و 500 نفر است.
وي با اشاره به گستردگي كارها و وظائف در ادارات كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي، در پايانگفت: براي پيشبرد بهتر وظائف خود از جمله در حوزه هايي چون كاهش حوادث ناشي از كار، مهارت آموزي كارگران و تقويت بنيه آموزشي آنها، اجراي طرح هاي حمايتي براي مددجويان و ترويج فرهنگ كارآفريني به همكاري همه رسانه ها نيازمند هستيم.
6104*3013
خبرنگار ناصر نيلي**انتشار دهنده: رضا اولادي