۱۹ مرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۴۹
کد خبر: 82627192
۰ نفر
محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد

تهران - ایرنا - منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران امروز - پنجشنبه - و با انجام رای گیری، «محمدعلی نجفی» را به عنوان سیزدهمین شهردار پایتخت انتخاب كردند.

به گزارش ایرنا، منتخبین شورا چندی پیش 7 نفر را به عنوان گزینه های تصدی شهرداری تهران انتخاب و از آنها برنامه عملیاتی برای مدیریت شهر خواستند.
2 نفر از این تعداد به دلیل حضور در دولت دوازدهم انصراف خود از تصدی پست شهرداری تهران را اعلام كردند و در نهایت محمدعلی نجفی، الهه كولایی، محسن مهرعلیزاده، سیدحسن مرعشی و محمدعلی افشانی برنامه خود برای مدیریت شهر تهران را به منتخبین شورا ارائه كردند.
تا پیش از برگزاری انتخابات 6 نفر از گزینه های پیشنهادی انصراف دادند و رای گیری برای انتخاب شهردار میان محمدعلی نجفی و محسن مهرعلیزاده برگزار شد
منتخبین شورای شهر تهران امروز و پس از ارائه برنامه های گزینه های پیشنهادی، محمدعلی نجفی را از طریق رای گیری به عنوان شهردار تهران انتخاب كردند.
نامزدهای تصدی پست شهرداری تهران طی 2 روز(دیروز و امروز) برنامه های خود برای مدیریت شهر را به منتخبین شورای پنجم ارائه كردند و سئوالات آنها در خصوص دیدگاهها و رویكرد آنها برای مدیریت پایتخت پاسخ گفتند.
فعالیت رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران از 12 شهریورماه آغاز می شود و شهردار منتخب پس از شروع بكار شورا و رای گیری مجدد 15 شهریورماه رسمیت پیدا كرده و فعالیت خود را آغاز می كند.
با انتصاب شهردار جدید، نجفی جایگزین محمدباقر قالیباف می شود كه از 12 سال پیش تاكنون مدیریت شهر تهران را دراختیار داشته است.
تهرام 7244**1625
خبرنگار: معصومه آقاامینی - انتشار دهنده: محسن فتاحی