تهیه كننده فیلم الجزایری:سینمای ایران جایگاه بالایی در جهان دارد

الجزیره - ایرنا - «سمیرة حاج جیلانی» تهیه كننده فیلم «احمد بای » كه قرار است جمال شورجه كارگردانی آن را انجام دهد،در خصوص علت انتخاب این كارگردان ایرانی گفت: سینمای ایران در حال حاضر جایگاه بالایی در سطح جهان دارد.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری «الشروق» حاج جیلانی افزود: ما می خواهیم این فیلم فروش داشته باشد و به جشنواره های جهانی راه یابد و جایزه دریافت كند به همین دلیل این كارگردان ایرانی را انتخاب كرده ایم زیرا تولید آثاری كه ببننده نداشته باشد بی فایده است.
وی افزود: ملاحظات سیاسی یا عقیدتی در خصوص انتخاب این كارگردان ایرانی وجود نداشته است،تنها عامل انتخاب ایشان مسائل فنی و هنری و تكنیكی بوده است، سینمای ایران در جال جاضر جایگاه والایی دارد و در مهم ترین جشنواره های جهان جایزه های زیادی به دست آورده است،جمال شورجه نیز آثار بسیار فاخری تولید كرده است و تجربه و امكانات خوبی در اختیار دارد.
وی در خصوص مشكل بودجه این فیلم نیز گفت: كارگردان های ایرانی تخصص و تجربه خوبی در تنظیم بودجه دارند و آن ها پیوسته توانسته اند با بوجه های معقول، اثاری فاخر ارائه دهند.
تولید كننده فیلم احمد بای در پایان گفت: این تنها پروژه سینمایی مشترك میان ایران و الجزایر نخواهد بود ، قرار است كلاس های آموزشی خوبی در رشته های مختلف سینمایی توسط ایرانی ها در الجزایر برگزار شود.
احمد بای یكی از حكام الجزایری بود كه در اوایل استعمار فرانسه، نبرد جانانه ای با استعمارگران و اشغالگران فرانسوی داشت.
جمال شورجه متولد 1333نویسنده و كارگردان ایرانی و دانش‌آموخته كارگردانی از دانشكده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران است.
وی كارگردانی فیلم های زیادی و از جمله 33 روز و حماسه مجنون را در كارنامه خود دارد.
خاورم **2041**1663**انتشار دهندهپك خسرو حسینی