۱۹ مرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۴۰
کد خبر: 82626950
۰ نفر
دادستان كل كشور: دفاع از حقوق عمومي در اولويت است

گرگان - ايرنا- دادستان كل كشور، دفاع از حقوق عمومي را در اولويت تلاش ها بيان كرد و گفت: دادستان ها حقوق عامه را احصاء و براساس اولويت به آنها رسيدگي كنند.

به گزارش ايرنا از دادگستري گلستان حجت الاسلام والمسلمين محمد جعفر منتظري روز پنجشنبه در آئين پاياني همايش دادستان هاي نظامي و مراكز استانها در گرگان با بيان اينكه حفظ حقوق عامه فقط وظيفه قوه قضاييه نيست، اظهار داشت: همه دستگاه ها مانند جهاد كشاورزي ، منابع طبيعي ، محيط زيست ، راه و شهرسازي و بخش هاي مختلف اقتصادي در اين حوزه وظيفه دارند و اميدواريم با تشكيل دولت جديد در تعامل و همكاري با دستگاه قضايي، بيش از پيش در راستاي حقوق عامه گام برداريم.
وي بر پر رنگ تر شدن نقش نظارتي دادستان ها به ويژه دادستان هاي مراكز استانها تاكيد كرد و گفت كه دادستان ها با نظارت بر روند رسيدگي ها در دادسراها، قضات جوان را آموزش دهند.
حجت الاسلام منتظري از دادستان ها خواست كه از نيروهاي مردمي بي توقع، پرتوان و با ارزش بسيج به عنوان ضابط در زمينه هايي مانند منابع ملي، طبيعي و شناسايي قاچاقچيان كالا و ارز استفاده كنند.
وي افزود: دادستان ها مي توانند براي اين افراد پس از آموزش هاي لازم، كارت ضابط صادر كنند.
دادستان كل كشور در ادامه با يادآوري اينكه مساله امروز ما حفظ امنيت است ،گفت: دشمن به دنبال مخدوش كردن امنيت در كشور است و بايد متناسب با اين توطئه ها خود را آماده مقابله نماييم.
حجت الاسلام منتظري افزود: خوشبختانه با رهبري داهيانه رهبر معظم انقلاب، مردم هميشه در صحنه و آمادگي نيروهاي نظامي ، انتظامي و اطلاعاتي كشور تاكنون توطئه هاي دشمنان ناكام مانده است.
وي با بيان اينكه مخدوش شدن امنيت، اقتصاد و ثبات كشور را نيز خدشه دار مي كند ،گفت: امنيت يك مقوله فراقوه اي است و بايد همه اعم از قوه قضاييه ، دولت و نيروهاي نظامي ، انتظامي و اطلاعاتي در كنار هم و هماهنگ حركت كنند.
به گزارش ايرنا چهاردهمين همايش سراسري دادستان هاي عمومي و انقلاب مراكز استانها و دادستان ها نظامي سراسر كشور كه از روز چهارشنبه در گرگان آغاز شده بود ظهر پنجشنبه به پايان رسيد.
در اين همايش دو روزه درمورد حقوق عامه و فضاي مجازي و جرايم امنيتي و مسائل اقتصادي در قالب كارگروه هاي تخصصي بحث و تبادل نظر شد.
3091/1648
تنظيم: ميثم محسني ** انتشار: پري سالارنيا