دادستان كل كشور: دفاع از حقوق عمومی در اولویت است

گرگان - ایرنا- دادستان كل كشور، دفاع از حقوق عمومی را در اولویت تلاش ها بیان كرد و گفت: دادستان ها حقوق عامه را احصاء و براساس اولویت به آنها رسیدگی كنند.

به گزارش ایرنا از دادگستری گلستان حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری روز پنجشنبه در آئین پایانی همایش دادستان های مراكز استانها و نظامی در گرگان مركز گلستان با بیان اینكه حفظ حقوق عامه فقط وظیفه قوه قضاییه نیست، اظهار داشت: همه دستگاه ها مانند جهاد كشاورزی ، منابع طبیعی ، محیط زیست ، راه و شهرسازی و بخش های مختلف اقتصادی در این حوزه وظیفه دارند و امیدواریم با تشكیل دولت جدید در تعامل و همكاری با دستگاه قضایی، بیش از پیش در راستای حقوق عامه گام برداریم.
وی بر پر رنگ تر شدن نقش نظارتی دادستان ها به ویژه دادستان های مراكز استان ها تاكید كرد و گفت كه دادستان ها با نظارت بر روند رسیدگی ها در دادسراها، قضات جوان را آموزش دهند.
حجت الاسلام منتظری از دادستان ها خواست كه از نیروهای مردمی بی توقع، پرتوان و با ارزش بسیج به عنوان ضابط در زمینه هایی مانند منابع ملی، طبیعی و شناسایی قاچاقچیان كالا و ارز استفاده كنند.
وی افزود: دادستان ها می توانند برای این افراد پس از آموزش های لازم، كارت ضابط صادر كنند.
دادستان كل كشور در ادامه با یادآوری اینكه مساله امروز ما حفظ امنیت است ،گفت: دشمن به دنبال مخدوش كردن امنیت در كشور است و باید متناسب با این توطئه ها خود را آماده مقابله نماییم.
حجت الاسلام منتظری افزود: خوشبختانه با رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب، مردم همیشه در صحنه و آمادگی نیروهای نظامی ، انتظامی واطلاعاتی كشور تاكنون توطئه های دشمنان ناكام مانده است.
وی با بیان اینكه مخدوش شدن امنیت، اقتصاد و ثبات كشور را نیز خدشه دار می كند ،گفت: امنیت یك مقوله فراقوه ای ست و باید همه اعم از قوه قضاییه ، دولت و نیروهای نظامی ، انتظامی و اطلاعاتی در كنار هم و هماهنگ با هم حركت كنند.
به گزارش ایرنا چهاردهمین همایش سراسری دادستان های عمومی و انقلاب مراكز استانها و دادستان ها نظامی سراسر كشور كه از روز چهارشنبه در گرگان آغاز شده بود امروز به پایان رسید.
در این همایش دو روزه مسائل حقوق عامه و فضای مجازی و جرایم امنیتی و مسائل اقتصادی در قالب كارگروه های تخصصی بحث و تبادل نظر شد.
3091/1648
تنظیم: میثم محسنی ** انتشار: پری سالارنیا