افزايش 600 درصدي پهناي باند مخابرات استان كرمان در دولت يازدهم

كرمان - ايرنا - مدير مخابرات منطقه كرمان با اشاره به خدمات دولت تدبير و اميد در حوزه ارتباطات گفت: در دولت يازدهم پهناي باند ورودي مخابرات اين استان 600 درصد افزايش داشته است.

به گزارش ايرنا محمد دوست محمدي روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار (17 مردادماه) ضمن تبريك اين روز افزود: حدود 90 هزار پورت اينترنت پر سرعت جديد در چهار سال گذشته به مردم استان كرمان واگذار شده و هم اكنون بيش از 110 هزار پورت اينترنت پرسرعت مربوط به مخابرات استان در كرمان در حال فعاليت است.
وي به برنامه ريزي 2 سال گذشته در مخابرات استان كرمان اشاره و تصريح كرد: بيش از يكهزار ميليارد ريال سرمايه گذاري جديد پيش بيني شده و بخش اعظمي از اين سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف تا پايان سال جاري به بهره برداري مي رسد.
مدير مخابرات منطقه كرمان گفت: با سرمايه گذاري هاي جديد تا حد زيادي عقب ماندگي هايي كه از سال هاي گذشته در استان وجود داشته، جبران خواهد شد.
وي افزود: بيش از 300 ميليارد ريال سرمايه گذاري در توسعه فيبر نوري از مردادماه جاري به مرحله اجرا گذاشته شده كه تا پايان سال 97 حدود 2 هزار كيلومتر فيبر جديد به شبكه استان افزوده مي شود.
دوست محمدي بيان كرد: مشتركان نخستين اولويت مخابرات ايران و منطقه كرمان محسوب مي شوند و مخابرات كشور يك سند رهنگاشت در سال 95 تدوين كرد و قرار است در پنج سال آينده مخابرات كشور در عرصه ارتباطات خدماتي با بالاترين كيفيت و كلاس جهاني به مردم ارائه كند.
وي با اشاره به عملكرد و خدمات متعدد مخابرات منطقه كرمان در دولت يازدهم گفت: اكنون بيش از 900 هزار مشترك تلفن ثابت در استان كرمان وجود دارد كه 160 هزار اشتراك در دولت يازدهم داده شده است.
مدير مخابرات منطقه كرمان با بيان اينكه حدود 900 هزار سيم كارت جديد همراه اول در چهار سال اخير به مردم واگذار شده است افزود: مجموع سيم كارت هاي تلفن همراه در استان 3 ميليون و 200 هزار سيم كارت است و هم اكنون بيش از جمعيت استان كرمان سيم كارت همراه اول به مردم واگذار شده است.
وي اظهار كرد: فناوري نسل سوم و چهارم اينترنت همراه در استان كرمان به طور گسترده در چهار سال گذشته راه اندازي شده زيرا قبل از برجام به علت تحريم ها تجهيزات لازم وارد نمي شد.
دوست محمدي گفت: پس از برجام تجهيزات فناوري اينترنت نسل سوم و چهارم به استان وارد و در فاز نخست 71 شهر اين استان هدف گذاري شد و تاكنون از اين تعداد 58 شهر مجهز به اين فناوري شده و مابقي تا پايان مهرماه سال جاري مجهز خواهند شد.
وي افزود: هدف بعدي در نيمه دوم سال جاري بردن اينترنت نسل سوم و چهارم به نقاط صنعتي، گردشگري و جاده هاي اصلي استان كرمان است.
مدير مخابرات منطقه كرمان با اشاره به اجراي طرح ترابرد (حفظ شماره تلفن و تغيير اپراتور) در دولت يازدهم عنوان كرد: با اجراي اين طرح بيش از 200 مشترك به مشتركان همراه اول اضافه شده است.
وي گفت: هم اكنون بخش زيادي از جاده هاي اصلي و قسمتي از جاده هاي فرعي استان كرمان زير پوشش همراه اول است و گستره وسيع خدمات ممكن است مشكلاتي را نيز ايجاد كند.
دوست محمدي با اشاره به آنتن دهي ضعيف تلفن همراه در برخي جاده هاي استان كرمان افزود: سال گذشته عمده سرمايه گذاري و توان شركت مخابرات جهت توسعه نسل سوم و چهارم اينترنت بود و تا پايان سال جاري به طور كامل نقاط كور جاده هاي اصلي را پوشش خواهيم داد.
وي با بيان اينكه يكي از اولويت هاي شركت مخابرات توسعه خدمات غيرحضوري است اضافه كرد: سامانه 2020 مربوط به پاسخگويي مشكلات و رفع خرابي اينترنت و سامانه 2010 براي پاسخگويي، رفع خرابي و تماس هاي مشتركين تجاري و سامانه 2021 براي ارتباط با روابط عمومي مخابرات براي دريافت پيشنهادات و انتقادات است.
مدير مخابرات منطقه كرمان با بيان اينكه سامانه 2هزار براي پرداخت صورتحساب مشتركان بدون مراجعه حضوري و جايگزين سامانه 1818 شده است گفت: حجم زيادي از مطالبات را از مشتركين داريم و بيش از 200 هزار تلفن قطع يك طرفه در استان كرمان وجود دارد.
وي افزود: به زودي در بسياري از نقاط جديد و شهرك هاي ساخته شده استان توسعه شبكه تلفن ثابت را خواهيم داشت و ثبت نام تلفن ثابت در سامانه الكترونيكي مخابرات ايران به زودي به صورت غيرحضور انجام خواهد شد.
دوست محمدي با اشاره به تجهيز استان كرمان به فناوري FTTH بيان كرد: از طريق اين فناوري، فيبر نوري وارد منازل مشتركين شده و ارتباطات از اين طريق انجام مي شود لذا از اواخر سال گذشته اجراي اين فناوري را آغاز كرده ايم و در برخي نقاط شهر كرمان در حال ظرفيت سازي است و طي يك ماه آينده مشتركان مي توانند پهناي بسيار بالايي را در منازل استفاده كنند.
وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: از رسانه در ادبيات سياسي و اجتماعي به عنوان ركن چهارم دموكراسي نام برده شده زيرا مسئولان و نخبگان جامعه با حداقل هزينه و از طريق رسانه از وقايع جامعه اطلاعات كسب كرده و در جهت پيشرفت جامعه به كار مي برند.
مدير مخابرات منطقه كرمان با بيان اينكه به ابتكار استاندار در استان كرمان طرح هاي نويني در سال هاي اخير اجرا شده افزود: خبرنگاران در راستاي نقد منصفانه، اطلاع رساني و انعكاس اطلاعات در پيشبرد طرح هاي توسعه اي كرمان نقش پررنگي بازي كرده اند.
خبرنگار: حامد سالاري ** انتشار : بهنام احمدي *
7420/ 5054