استاندار خراسان شمالی خواستار ارتقای سواد رسانه ای مدیران شد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی با تاكید بر برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقای سواد رسانه ای گفت: با توجه به تغییر یافتن موضوع خبررسانی به سوی شبكه های اجتماعی، تحقق این مهم برای دست اندركاران رسانه و مدیران ضرورت است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا صالحی چهارشنبه در نشست شورای اداری كه با رویكرد روز خبرنگار برگزار شد اظهار كرد: این دوره ها برای مدیران اجرایی و نیز مطبوعات برگزار می شود تا سواد رسانه ای در استان ارتقا یابد.
وی در ادامه اظهار كرد: هیچ دستگاهی حق ندارد به دلیل انتقادها از خبرنگاران شكایت كند و در صورتی كه شكایتی به علت نقد كاری مطرح شود، پس گرفته می شود.
وی افزد: خبرنگار باید خبر را درست و دقیق منتشر كند و نباید حقیقتی را به عمد، تخریب و یا مخدوش سازد.
وی اظهار كرد: خبرنگار چشم و گوش جامعه و رابط مردم و مسئولان هستند.

* حضور سران كشورها درآیین تحلیف روحانی بی سابقه بود
استاندار خراسان شمالی در ادامه اظهار كرد: حضور سران كشورهای مختلف در تهران برای تبریك ریاست جمهوری دوازدهم به آقای روحانی نشان از این است كه آمریكا آنقدر كه دم می زند، طرفدار ندارد.
وی گفت: برخی از كشورها به لحاظ برخی شرایط جرات مقابله و مقاومت در برابر آمریكا را نداردند اما، این حضور نشان داد كه آمریكا آنقدر طرفدار ندارد و خیلی ها با ما هستند.
صالحی تصریح كرد: حضور سران كشورهای مختلف برای تبریك ریاست جمهوری به آقای روحانی، بی سابقه بود.

*برنامه های دولت دوازدهم
وی درباره برنامه های دولت دوازدهم اظهار كرد: این دولت در تلاش است تا فرصت های برابر برای زنان و مردان محقق شود علاوه بر آن برای بهره مندی از ظرفیت جوانان، جوان سازی در ساختارهای اداری مورد توجه است.
استاندار خراسان شمالی، احترام به اقوام و مذاهب، مراقبت از هوای پاك، حفاظت و صیانت از محیط زیست، ایجاد پارك ویژه بانوان در مراكز شهرستان ها و ایجاد تونل سبز در ورودی شهرها را از برنامه های سال جاری عنوان كرد.
وی در بخش دیگر سخنان خود درباره باطل شدن مجوز سرمایه گذاری پالایشگاه كال ایمانی گفت: همواره اعلام كردیم كه رتبه نخست صدور مجوزهای سرمایه گذاری خارجی را كسب كرده ایم و تاكید داشتیم كه این مقدمه كار و كلید ورود سرمایه گذاری است.
صالحی افزود: از ابتدا هشدارهای لازم برای سوء استفاده های احتمالی داده شد و اطلاع رسانی كامل هم در این باره انجام شد.
وی گفت: احتمال ورود سرمایه گذار جدید و جایگزین شدن برای احیای پروژه كالیمانی وجود دارد.

* ایران به برجام پایبند است
استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به برجام اشاره كرد و گفت: برجام اگر قرارداد منفی برای ایران و مثبت برای آمریكا بود كه آنان به دنبال پاره كردن آن نبودند، اما آنان می خواهند كاری كنند كه ما برجام را ترك كنیم.
صالحی تاكید كرد: ایران به قرارداد برجام پایبند است و هر جا كه طرف مقابل، مقالبه كند، ایران نیز قوی تر برخورد می كند.
7185/ 6042 خبرنگار: كبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی