خبرنگاران در انعكاس اخبار بايد به ارزش هاي اخلاقي پايبند باشند

قصرشيرين- ايرنا- سرپرست فرمانداري گيلانغرب، پايبندي به ارزش هاي اخلاقي و حرفه اي و انعكاس حقايق و واقعيت هاي جامعه را از ويژگي و رسالت بزرگ خبرنگاران رسانه هاي جمعي ذكر كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فرهاد همتي روز سه شنبه در آيين تجليل از خبرنگاران فعال گيلانغرب افزود: اطمينان از صحت اخبار و تحقيق و تعمق در آن، پرهيز از تحريف و بزرگ نمايي اخبار از ديگر ويژگي هاي اخلاقي حرفه اي يك خبرنگار است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي رعايت مصالح جامعه، منافع عمومي و پرهيز از افترا و تهمت را از شاخصه هاي مهم خبرنگار حرفه اي ذكر كرد و اظهار داشت: روز خبرنگار در واقع نكوداشت خون پاك كساني است كه جان خود را براي بيان حقايق فدا كردند.
سرپرست فرمانداري گيلانغرب اظهار داشت: سالروز شهادت خبرنگار شهيد محمود صارمي، روز بزرگي براي ارج نهادن به خدمات و تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رساني و حفظ و تداوم راه و رسم حرفه اي و اخلاقي شهيدات اهل قلم است.
همتي گفت: روز خبرنگار به بركت خون شهيد صارمي، روز پاسداشت مناديان حقيقت گو براي دفاع از آرمان هاي والاي نظام مقدس اسلامي است.
وي با اشاره به اينكه حرفه خبرنگاري در عين جايگاه رفيع آن از مشاغل بسيار سخت و زيان آور است، اظهاركرد: خبرنگاران مي توانند در بسياري از مقوله ها از جمله تنوير افكار عمومي ، ارتقاي امنيت ، اعتمادسازي ، افزايش سرمايه هاي اجتماعي ، آگاهي بخشي، روشنگري و ارتقا سطح سلامت جامعه نقش بسيار مهم و موثري ايفا كنند.
سرپرست فرمانداري گيلانغرب گفت: تجربه و جسارت توام با دانش كافي در كنار سه عامل مهم سرعت، صحت و دقت از شاخصه اصلي يك خبرنگار خوب محسوب مي شود.
به گفته همتي، خبرنگاران سفيران آگاهي و دانايي جامعه، مدافع حقوق مردم و تصويرگر روايت زندگي و تحولات سياسي، فرهنگي ، اجتماعي و اقتصادي هستند كه نقش موثر و مناسب آنان در هر زماني ، غيرقابل انكار است.
در پايان اين آيين از خبرنگاران فعال رسانه هاي جمعي گيلانغرب با اهداي هدايايي تجليل شد.
گيلانغرب در غرب كرمانشاه بيش از 72 هزار تن جمعيت دارد.
7079/7398/3012/8066 خبرنگار:سلطانمراد شهباز پور ** انتشار دهنده:علي مولوي

سرخط اخبار استان‌ها