۱۵ مرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۰۰
کد خبر: 82622346
۰ نفر
اپل با شركت هاي انگليسي همكاري مي‌كند

تهران – ايرنا - يك كارخانه ناشناخته ولزي در پشت پرده فناوري محبوب ردگيري سه‌بعدي آيفون، قرار دارد.

به گزارش روز يكشنبه گروه اخبار علمي ايرنا از سي‌نت، شركت IQE واقع در كارديف ولز، مواد خاصي را توليد مي‌كند كه در ديودهاي ليزري كاربرد دارد و انتظار مي‌رود در نسل جديد گوشي‌هاي اپل نيز به كار گرفته شود. اين مواد امكان اسكن سه‌بعدي و ساخت مدل‌هاي سه‌بعدي از محيط اطراف را براي آيفون 8 فراهم مي‌كند. اين ويژگي يكي از اهرم‌هاي فروش نسل جديد آيفون است كه امكان باز كردن قفل گوشي را با استفاده از فناوري تشخيص چهره در اختيار كاربران مي‌گذارد.
شركت IQE‌ در فهرست بازار Aim لندن قرار دارد و در پي قراردادهايي كه در طول يك سال گذشته با آيفون منعقد كرده است، ارزش سهام آن به سه برابر افزايش يافته است. اين شركت 80 درصد از بازار ويفرهاي نيمه‌رساناي تركيبي را به خود اختصاص داده است. اين ويفرها به‌طور خاص براي انتقال سيگنال‌هاي نوري طراحي شده و كارآمدتر و سريع‌تر از ويفرهاي سيليكوني هستند كه در اغلب حسگرها و تراشه‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
انتظار مي رود شركت اپل در ماه سپتامبر سال جاري ميلادي، سه مدل جديد از گوشي آيفون را كه مجهز به فناوري‌هاي پيشرفته‌اي مانند شارژ بي‌سيم و نمايشگر بدون حاشيه است روانه بازار كند. همچنين احتمالا در اين نسل از گوشي‌ها از حسگرهاي سه‌بعدي به‌منطور بهره‌مندي از فناوري تشخيص چهره و ايجاد جلوه‌هاي واقعيت افزوده استفاده خواهد شد.
براي اين منظور احتمالا اپل با چند شركت فعال در حوزه توليد ليزر همكاري خواهد كرد، اما اغلب متخصصان معتقدند شريك اصلي اپل شركت IQE است.
پيش از اين نيز تعدادي از كارخانه‌ها و شركت‌هاي انگليسي در حوزه‌هاي مختلف از طراحي تراشه‌هاي گرافيكي گرفته تا پردازنده‌هاي اصلي گوشي، با اپل همكاري كرده‌اند.
علمي (6)**9259**1440
مترجم: سپيده علي كاشاني** انتشا: گلشن

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش