رهبر انقلاب اسلامی با تنفیذ رأی ملت، دكتر روحانی را به ریاست جمهوری منصوب كردند

تهران - ایرنا - مراسم تنفیذ حكم ریاست جمهوری صبح امروز (پنج‌شنبه) در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد و رهبر معظم انقلاب اسلامی با تنفیذ رأی ملت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب كردند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای در این حكم، انتخابات پر شور و رأی بالای شخصیتِ منتخب را نشانه تحكیم جمهوریت نظام خواندند و با تأكید بر اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی، به رییس‌جمهوری توصیه كردند كه همت خود را متوجه استقرار عدالت، و جانبداری از محرومان مستضعف، و اجرای احكام اسلام ناب، و تقویت وحدت و عزّت ملّی، و توجه به توانمندی ها و ظرفیت های عظیم كشور و صراحت در بزرگداشت ارزش ها و مبانی انقلاب اسلامی كند.
متن حكم تنفیذ ریاست جمهوری كه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی‌گلپایگانی آن را قرائت كرد، به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
خداوند متعال را سپاس میگویم كه در آزمون سیاسی و اجتماعی بزرگ دیگری، ملّت عظیم‌الشأن ایران را سرافراز فرمود و حضور مبارك آنان را در یكی از اساسی‌ترین اقدامات ملّی، گامی بلند در جهت حراست از عزّت و امنیت كشور و ابّهت نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داد.
انتخابات پر شور و صفوف طولانی رأی‌دهندگان در سراسر كشور و نصاب درخشانِ شركت‌كنندگان در انتخاب رییس‌جمهوری و آنگاه رأی بالای شخصیتِ منتخب، همگی نشانه‌های روشن از موفّقیّت نظام اسلامی در تحكیم و تثبیت جمهوریّت و خصلتِ مردمی این نظام انقلابی است، و این یكی از اساسی‎ترین و مهم ترین توانمندیهای بی‌شمار كشور اسلامی عزیز ما است كه دستیابی به آرمانهای والای انقلاب را ممكن میسازد و آینده‌ی روشن كشور و ملّت را نوید میدهد.
اكنون با استمداد از هدایت و عنایت پروردگار و در سایه‌ی توجّهات حضرت ولی‌الله‌اعظم ارواحنا فداه و با تبرّك و تفأل به همزمانی با ایام ولادت حضرت امام ابی‌الحسن‌الرضا علیه‌آلاف‌التحیةوالثناء، اینجانب به پیروی از گزینش ملّت ایران، رأی آنان را تنفیذ و دانشمند محترم جناب حجة‌الاسلام آقای دكتر حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب می كنم و با دعا برای موفّقیّت ایشان، مؤكداً توصیه می كنم كه این منصب خطیر را وسیله‌ای برای كسب رضای الهی و ذخیره‌ای برای هنگامه‌ لقاء پروردگار قرار دهند و همّت خود را متوجه استقرار عدالت، و جانبداری از محرومان مستضعف، و اجرای احكام اسلام ناب، و تقویت وحدت و عزّت ملّی، و توجه به توانمندی ها و ظرفیت های عظیم كشور، و صراحت در بزرگداشت ارزشها و مبانی انقلاب اسلامی نمایند و مطمئن باشند كه ملّت غیور و شجاع، خدمتگزاران كشور را در دشواری ها و در مقابله با زورگوئی‌ها و زیاده‌خواهی های استكبار تنها نخواهد گذاشت.
لازم می دانم بار دیگر درباره‌ اجرای برنامه‌ اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به موضوع اشتغال و تولید داخلی تأكید كنم و یادآوری نمایم كه رأی ملّت و تنفیذ آن موكول به حفظ و رعایت تعهّد به صراط قویم و مستقیم اسلامی و انقلابی است.
در پایان یاد امام عزیز راحل را گرامی میدارم و به روح مطهّر ایشان و شهیدان این راه درود میفرستم. و السّلام علی عباد الله الصّالحین.
سیدعلی خامنه‌ای
12/ مرداد/ 1396
مشروح خبر بیانات رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار متعاقباً منتشر خواهد شد.
سیام * 1336
تنظیم و انتشار: مهرنوش خانزائی