تاكيد رئيس سازمان نظام  مهندسي ساختمان مازندران بر عمل به مسئوليت اجتماعي مهندسان

ساري - ايرنا - رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران از مهندسان عضو اين سازمان خواست تا به مسئوليت اجتماعي خود در قبال جامعه با تذكر بموقع نقايص ساخت و سازها عمل كنند.

مهران فرصت عصر چهارشنبه در همايش ' ژئوتكنيك سازه و زلزله ' در بابلسر بر ضرورت حفظ شان علم و فن مهندسي تاكيد كرد و گفت : مهندسان ساختماني نبايد نسبت به كارائي تذكر در حوزه ساخت و ساز بي اعتنايي كنند .
وي ارزش افزوده و ماندگاري سرمايه هاي مردم درحوزه ساخت و ساز را مرهون كار مهندسان دانست و افزود : بايد بپذيريم كه تمام امور ساخت و ساز از طراحي ، اجرا ، نظارت و كنترل سازه ها را مهندسان انجام مي دهند ، پس بايد مسئوليت پذيري را به عنوان يك وظيفه ذاتي همواره در خودشان تقويت كنند.
وي ارتقاء كيفيت ساخت و ساز در مازندران را مرهون مسئوليت پذيري و تخصص مهندسان دانست ولي تاكيد كرد كه با همه پيشرفت هاي صورت گرفته ، هنوز با نقطه آرماني فاصله وجود دارد .
رئيس سازمان نظان مهندسي ساختمان مازندران رقابت و حرفه اي بودن كار مهندسان ساختمان را در شرائط فعلي مهم و جدي توصيف كرد و گفت : با توجه به موقعيت خاص و حساس مازندران به لحاظ شرايط اقليمي و فاصله كوتاه ساره ها با جنگل ، كوه و دريا ، مطالعات خاك با آزمايشات ژئوتكنيكي بايد مورد توجه قرار گيرد.
فرصت اعضاي سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران را در حال حاضر 33 هزار نفر اعلام كرد و گفت كه 12 هزار نفر از اين تعداد داراي پروانه اشتغال هستند.
به گزارش خبرنگار ايرنا ، در اين همايش چند تن از محققان و استادان دانشگاههاي كشور با موضوع ' تحليل خطرلرزه اي سازه ها با رويكردي به نكات اجرايي ' ، ' رويكردهاي بهينه در مهندسي پي و بررسي اثرات ساخت سازها بر روي بناهاي مجاور ' و 'ساختمان هاي تاب آور در برابر زلزله بر اساس سيستم هاي سازه اي نوين لرزه بر با لحاظ جنبه هاي معماري و سازه اي ' سخنراني كردند.
خبرنگار : سيد رضا هاشمي كروئي ** انتشار دهنده : حسن فلاحتي
6990/1654