۱۱ مرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۳۱
کد خبر: 82618437
۰ نفر
برگزاري كنسرت 'پرواز هماي ' در ساري

ساري - ايرنا - كنسرت موسيقي ايراني پرواز هماي براي نخستين بار شهريورماه اينده در ساري برگزار مي شود.

محمد غلامي مدير عامل شركت نسيم مهر آوا مجري برگزار كننده اين كنسرت روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا زمان و مكان كنسرت مذكور را سوم شهريور ماه سال جاري در سالن سينما سپهر ساري اعلام كرد و افزود: در اين رويداد آثاري از موسيقي اصيل ايراني از ساخته هاي پرواز هماي و ديگر آهنگسازان صاحب نام كشور اجرا مي شود.
سعيد جعفرزاده احمد سرگورابي با نام 'پرواز هماي' در 20 بهمن ماه 1358 خورشيدي در احمد سرگوراب از توابع شهرستان شفت گيلان ديده به جهان گشود و پس از اخذ ديپلم از هنرستان كمال الملك رشت، در رشته موسيقي از دانشگاه آزاد تهران دانش آموخته شد.
وي ضمن نوازندگي سه تار و پيانو، در زمينه هنر آواز در محضر استاداني همچون فريدون پوررضا، سيد كمال الدين عباسي، هنگامه اخوان، كريم صالح عظيمي كار كرد و همچنين در زمينه شعر و ادبيات فارسي نيز از استادان عليقلي محمودي بختياري، حبيب نبوي، منصوره ثابت زاده، محمود طياري و دكتر اصغر دادبه بهره‌ برد.
اين هنرمند در اندك زماني توانست فعاليت‌هاي حرفه‌اي خود را در زمينه شعر، موسيقي و آواز گسترش دهد و با موفقيت كنسرت‌هايي را در دانشكده مديريت دانشگاه تهران، دانشگاه هنر تهران، دانشگاه فردوسي خراسان، دانشگاه صنعتي شريف تهران و
تالار وحدت برگزار كند.
شركت در جشنواره موسيقي فجر، فضاي باز كاخ نياوران، تور كنسرت‌هاي آمريكا (Disney Hall)، كنسرت گيلان، فضاي باز حوزه هنري
كنسرت اركسترال با رهبري شهرداد روحاني و تور كنسرت‌هايي از هامبورگ تا هلند از جمله فعاليت هاي اين هنرمند است.
اجراي موزيكال داستانهاي مثنوي و آثار شعراي بزرگ كشور همچون اپراهاي 'موسيقي و شبان'، 'مرغ سحر' و 'عقل و عشق و آدمي' به رهبري شهرداد روحاني از جمله كارهاي نو و بديع اين هنرمند گيلاني است.
ديگر اجراهاي پرواز هماي با عناوين 'مستان مي‌آيند'، 'جدال عقل و عشق'، 'ملاقات با دوزخيان'، 'اين چه جهانيست'، 'پروردگار مست'، 'سرزمين بيكران'، 'سربازان'، 'مست مستم'، 'كلاهت را بكن قاضي'، 'ديوانه چو ديوانه ببيند خوشش آيد'، 'بانوي ايراني'، 'دختر دريا' (به زبان گيلكي)، 'خدا در روستاي ماست'، 'بي من مخور شراب' و 'خبر به دور ترين نقطه جهان برسد' شهرت دارد.
از آلبوم هاي موسيقي پرواز هماي نيز مي توان به 'در شب گيسوان تو' و 'سرزمين بيكران' اشاره كرد.
او كنسرت هاي متعددي را با گروه مستان با عنوان 'مستان و هماي' براي حفظ جنگل‌ها و جلوگيري از نابودي حيوانات بروي صحنه برد.
شركت نسيم مهر آوا با مديريت محمد غلامي بيش از 12سال سابقه كار فرهنگي داشته و در اين مدت 114آلبوم موسيقي انتشار داده و حامي اجراي شمار كثيري از كنسرتَ هاي موسيقي بوده است.
برگزاري جشنواره سراسري ليلم (موسيقي بومي البرز نشينان) از جمله اقدامات فرهنگي هنري شركت نسيم مهر آوا است.
خبرنگار :زهره كرمي** انتشار دهنده: محسن حسن نيا
7330/1899