شورای امنیت به تحریم‌های شدیدتر علیه كره شمالی نزدیك شد

پكن - ایرنا - ژاپن اعلام كرده است كه اعضای شورای امنیت بتدریج به اعمال تحریم های سخت تر علیه كره شمالی نزدیك می شوند تا این كشور مجبور به توقف فعالیت های هسته ای و موشكی خود شود.

به گزارش ایرنا، نمایندگی ژاپن در سازمان ملل و سفارت این كشور خاطر نشان كرده است كه اعضای شورای امنیت رایزنی های جدی در این باره صورت داده اند.
در صورتی كه تحریم های تازه ای علیه پیونگ یانگ اعمال شود، می تواند شامل بخش های مختلف انرژی، سوخت، ارز و امور بانكی شود.
تارنمای ژاپن تودی روز چهارشنبه اعلام كرد كه در اعمال تحریم های جدید، سوخت برای ارتش كره شمالی بایكوت خواهد شد و احتمالا تحریم هایی صورت خواهد گرفت تا منابع ارزی این كشور هم قطع شود.
همزمان تلاش آمریكا این است كه سخت ترین فشارهای اقتصادی به كره شمالی اعمال شود و این كشور از طرق مختلف مورد تحریم قرار گیرد و محدودیت هایی برای كشتی ها و هواپیماها نیز در نظر گرفته شود.
ژاپن می گوید كه در باره تحریم ها؛ كشورهای آمریكا، چین و روسیه به طور جدی در حال بررسی سند مربوطه هستند.
این گزارش می افزاید؛ چین به شدت و به صورت جدی در حال بررسی مفاد تحریم های جدید می باشد كه چندین هفته روی آن كار شده است.
از سوی دیگر گزارش ها نشان می دهد كه آمریكا هنوز نتوانسته است در باره این سند با چین مذاكرات مشروحی داشته باشد و روسیه هم هنوز نظر خود را اعلام نكرده است.
به همین سبب «لیو جیه یی» نماینده چین در سازمان ملل گفته است كه آمریكا و كره شمالی باید خودشان اختلافات را حل و فصل كنند.
آمریكا در باره اینكه با چین مذاكراتی مرتبط با تحریم های جدید داشته، اظهار نظر نكرده و مقام های پكن هم در این باره سكوت كرده اند.
پس از دومین آزمایش موشكی قاره پیمای بالستیك كره شمالی، ژاپن، كره جنوبی و آمریكا در تلاشند تا شورای امنیت را تحت فشار بگذارند كه تحریم های بیشتری علیه پیونگ یانگ در نظر بگیرد و سند تهیه شده تحریم های اخیر را نیز به سرعت به رای بگذارد.
كره شمالی پیشتر نیز به دلیل آزمایش های هسته ای و پرتاب های متعدد موشكی با تحریم های شورای امنیت سازمان ملل روبرو شده است.
آساق**231**انتشاردهنده:فرهاد راستی