۱۱ مرداد ۱۳۹۶،‏ ۵:۴۸
کد خبر: 82618076
۰ نفر
تعيين سركرده جنبش احرار الشام سوريه

تهران - ايرنا - «حسن صوفان» رئيس مجلس شوراي گروه تروريستي احرار الشام، جانشين «علي العمر» فرمانده سابق اين گروه شد.

به گزارش پايگاه خبري «عربي 21»، در بيانيه اي كه گروه تروريستي احرار الشام شامگاه سه شنبه در صفحه رسمي اش در توئيتر منتشر كرد، آمده است: مجلس شورا، استعفاي ابوعمار العمر را پذيرفت و حسن صوفان (منسوب به ابوالبرا) را به عنوان فرمانده جديد تعيين كرد.
صوفان متولد 1979 شهر لاذقيه در شمال سوريه است كه فارغ التحصيل رشته علوم ديني از دانشگاه «ملك عبدالعزيز» عربستان است. دولت سعودي سال ها پيش وي را به دولت سوريه تحويل داد و او به مدت 12 سال در زندان «صيدنايا» سوريه زنداني بوده است.
فرماندهي كل اين گروه تروريستي پيشتر برعهده علي العمر ملقب به 'ابوعمار' بود كه از دهم آذرماه 95 اين سمت را برعهده گرفت.
گروه تروريستي احرارالشام از آغاز بحران سوريه و از ادغام چهار گروه تروريستي گردان هاي احرارالشام، حركت اسلامي فجر، گروه طليعه و گردان هاي ايمان تشكيل شد.
فعاليت اين گروه تروريستي بيشتر در استان هاي ادلب، حلب و حماه سوريه است ولي در ديگر مناطق نيز در كنار ارتش به اصطلاح آزاد و جبهه النصره با ارتش و نيروهاي مسلح سوريه مي جنگد.
اين گروه تروريستي از چندين تيپ و گردان مانند تيپ الايمان و گردان صلاح الدين در استان حماه، لشكر بدر در شمال، گردان عبدالرحمن در اريحا در جنوب، گردان ساريه الجبل در جبل الزاويه در شمال، گردان هاي التوحيد و الايمان در معره النعمان در جنوب و گردان هاي جندالشام در شهر ارمناز در شمال غرب استان ادلب تشكيل شده است.
'حسن عبود' با نام نظامي 'ابو عبدالله الحموي' از سال 2011 تا 2014 ، 'هاشم الشيخ' با نام نظامي 'ابو جابر' از 2014 تا 2015 و 'ابو يحيي الحموي' تا دسامبر 2015 و علي العمر فرماندهي اين گروه تروريستي را برعهده داشته اند.
شبس9363** 1574 ** مترجم: محمد تدو ** انتشار دهنده: محسن تهوري