خيران مدرسه ساز تاكنون 78 مدرسه در خوي احداث كردند

اروميه- ايرنا- رئيس مجمع خيران مدرسه ساز خوي گفت: تاكنون 78 باب مدرسه با 354 كلاس درس توسط خيران مدرسه ساز احداث و به اداره آموزش و پرورش اين شهرستان تحويل داده شده است.

قربانعلي رهنمون روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به نقش بسيار مهم خيران در توسعه فضاهاي آموزشي افزود: براي احداث اين تعداد مدرسه 212 ميليارد و 400 ميليون ريال هزينه شده است.
وي ادامه داد: در حال حاضر نيز 22 باب مدرسه با 177 كلاس درس با 106 ميليارد و 200 ميليون ريال در حال احداث است كه غالب آنها تا پايان سال تحصيلي به بهره برداري مي رسد.
به گفته وي خيران مدرسه ساز خوي علاوه بر اين تعداد مدرسه، تعهد كرده اند تا 27 مدرسه ديگر با 137 كلاس درس و 82 ميليارد و 200 ميليون ريال هزينه احداث كنند.
وي همچنين از احداث يك باب سالن ورزشي با پنج ميليارد ريال هزينه توسط خيران اين شهرستان خبر داد و اضافه كرد: تاكنون 113 هزار و 926 متر مربع زمين براي احداث مدارس در مناطق روستايي و شهري به مجمع خيران مدرسه ساز خوي تحويل داده شده كه در بعضي مناطق مدرسه احداث شده و مابقي نيز در دست اقدام است.
وي در ادامه سخنان خود با اشاره به كمبود مدارس در حاشيه شهر اظهار كرد: 60 درصد مدارس در خوي فرسوده و نيازمند تخريب و نوسازي است.
وي در پايان سخنان خود با اشاره بر ضرورت توسعه فضاهاي آموزشي و صيانت از آنها كه عملي نيك و خداپسندانه است، تداوم كمك هاي خيران مدرسه ساز را خواستار شد.
خيران مدرسه ساز خوي در احداث مدارس خيريه در رتبه ي برتر قرار دارند و در سطح آذربايجان غربي رتبه نخست را به خود اختصاص داده اند.
در شهرستان خوي بيش از 64 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصيلي مشغول تحصيل هستند.
7125/ 3072
** انتشار دهنده: عليرضا فولادي