مديركل بنياد شهيد: 300 برنامه ويژه سالروز بازگشت آزادگان در آذربايجان غربي اجرا مي شود

اروميه- ايرنا- مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان غربي با اشاره به اينكه برنامه هاي ويژه سالروز بازگشت آزادگان به ميهن در هفته منتهي به 26 مردادماه جاري برگزار مي شود، گفت: 300 برنامه براي اين هفته در نظر گرفته شده است.

به گزارش ايرنا مهدي فعال روز دوشنبه در جلسه هماهنگي برنامه هاي گراميداشت بازگشت آزادگان سرافراز به كشور در آذربايجان غربي افزود: اين استان در كنار تقديم 12 هزار شهيد و 18 هزار جانباز، 2 هزار آزاده سرافراز نيز در راه دفاع از كيان اسلامي جانفشاني كرده اند كه بايد به بهترين شكل قدردان ايثار آنان باشيم.
وي ادامه داد: ديدار و تجليل از آزادگان و خانواده هاي آنها، تشكيل ميزگردهاي تلويزيوني با حضور آزادگان, برگزاري نمايشگاه آثار آزادگان و برگزاري مسابقات فرهنگي و ورزشي با حضور آزادگان به منظور ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه از اهم برنامه ريزي هاست.
وي با اشاره به برگزاري كنگره بزرگداشت 12 هزار شهيد آذربايجان غربي در اروميه اضافه كرد: اين كنگره يك فرصت مناسب براي معرفي استان است و بايد بتوانيم با برگزاري هر چه بهتر اين كنگره بتوانيم قسمتي از رشادت هاي رزمندگان و شهدا و آزادگان دفاع مقدس را جبران كنيم.
يوسف رحيمي نماينده آزادگان آذربايجان غربي نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه مشكل و دغدغه اصلي آزادگان مشكلات اقتصادي و بيكاري فرزندان آنهاست، افزود: برخي از آزادگان استان و خانواده هاي آنها در بخش اقتصادي و اشتغال جوانان خود دچار مشكل هستند و براي اينكه بتوانيم قسمتي از زحمات آنان را جبران كنيم بايد دغدغه هاي اشتغال و مشكلات معيشتي رزمندگان و خانواده هاي آنها را حل كنيم و زمينه رفاه و آسايش آنها را در جامعه به وجود بياوريم.
26 مرداد امسال بيست و هشتمين سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي است.
8135 / 2093 **خبرنگار: شهين بيدادرس ** انتشار دهنده: صابر چهرقاني