برنامه‌هاي فرهنگي مترو تهران در دهه كرامت

تهران- ايرنا- معاونت فرهنگي اجتماعي شركت بهر برداري مترو تهران به مناسبت دهه كرامت اقدام به فضا سازي محيطي با عنوان مطلع عشق در ايستگاه‌ها و قطارهاي مترو كرده است.

به گزارش ايرنا به نقل از مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه؛ 2 نمايشگاه پوستر با عنوان دختر خورشيد و بانوي كرامت و اجراي سرود در ايستگاه‌هاي منتخب مترو توسط گروه هنري شميم ياس با مضمون دهه كرامت و مقام والاي امام هشتم عليه السلام از ديگر برنامه‌هاي معاونت فرهنگي مترو در دهه كرامت است.
همچنين به منظور ايجاد فضاي شاد و با نشاط در ايستگاه‌هاي مترو برنامه‌هاي جشن دهه كرامت با عناوين امام مهرباني، زير سايه خورشيد و مهر هشتم ويژه مسافران مترو از 8 تا 11 مردادماه در ايستگاه‌هاي تجريش، ارم سبز و شادمان برگزار مي‌شود.
گفتني است با توجه به ظرفيت مناسب فضاي مجازي و ارتباط موثر با مخاطبان، پيام‌هاي فرهنگي در رابطه با اين مناسبت فرخنده در اختيار علاقمندان شبكه‌هاي اجتماعي و تيزرهاي مربوط به دهه كرامت شامل تصاوير و پيام‌هاي فرهنگي از طريق نمايشگرهاي قطار در معرض نگاه مسافران مترو قرار مي‌گيرد.

**برگزاري نمايشگاه عكس و پوستر به مناسبت ايام حج در مترو تهران
به مناسبت آغاز اعزام زائران بيت الحرام و مناسك حج ابراهيمي نمايشگاه عكس با موضوع هفته حج در معرض تماشاي مسافران متروي تهران قرار گرفت.
در اين نمايشگاه كه در ايستگاه‌هاي متروي نبرد، شهيد كلاهدوز، ارم سبز و ميدان انقلاب اسلامي برگزار مي‌شود تصاويري از مناسك حج و مراحل گوناگون آن در بيست قاب به تصوير و نمايشگاه ديگري با عنوان رايحه زندگي در قالب كاريكاتور نگاه مسافران شهر زير زميني را به تماشاي آثار هنرمندان دعوت مي‌كند.
نمايشگاه كاريكاتور رايحه زندگي در 20 قاب تصوير و در گذرگاه فرهنگي دو ايستگاه شهيد مدني و دروازه شميران ميزبان نگاه مسافران مترو است.

بازارچه و نمايشگاه اقوام ايراني در مترو
معاونت فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري مترو تهران در راستاي تحقق تكريم و پاسداشت گويش‌ها، آداب و رسوم، سنت‌ها و فرهنگ‌هاي ايراني و نيز گسترش و تقويت خوداتكايي و خودباوري و عزت ملي نمايشگاه بازارچه و نمايشگاه جشنواره اقوام ايراني را در زيرگذر شهيد لشكري برگزار كرد.
بازارچه اقوام ايراني با مشاركت دبيرخانه كميسيون فرهنگي و اجتماعي كلان شهر‌ها و مراكز استان‌ها و موسسه معراج براي حمايت از كار آفرينان تحت پوشش اين موسسه و منتخبي از استان‌هاي كشور با ارايه محصولاتي نظير صنايع دستي، سوغات محلي، زيورآلات و عرقيجات جهت عرضه و فروش به مسافران شهر زيرزميني در اين زيرگذر برپا شده است.
نمايشگاه و بازارچه اقوام ايراني در مترو از تاريخ تا 16مرداد ماه سال جاري و در بيش از 30 غرفه ميزبان مسافران ايستگاه متروي ميدان آزادي خواهد بود.
خبرنگار: سيد جواد آل داود - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7243//1348

سرخط اخبار فرهنگ