آتش سوزی به 100 هكتار از جنگل های مارمیشو ارومیه خسارت زد

ارومیه- ایرنا- مدیر روابط عمومی اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: 100 هكتار از جنگل های منطقه مارمیشو ارومیه كه از گونه های نادر درختی نیز برخوردار بوده، طعمه حریق شده است و عملیات مهار آتش در این منطقه همچنان ادامه دارد.

هوشنگ داداش زاده روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخشی از جنگل های منطقه مرزی مارمیشو ارومیه از بامداد روز گذشته /شنبه/ بر اثر بی احتیاطی برخی افراد دچار حریق شده و با وجود تلاش مردم و كاركنان منابع طبیعی آذربایجان غربی تاكنون حدود 80 درصد از آتش سوزی مهار شده است.
وی با اشاره به اینكه وزش باد عملیات اطفای حریق را با مشكل جدی مواجه كرده است، افزود: آتش سوزی در منطقه مرزی اتفاق افتاده و مین ها و خمپاره های عمل نكرده روند مهار آتش سوزی را كند كرده است.
وی اظهار كرد: استفاده از بالگرد به خاطر احاطه به همه محل آتش سوزی در اطفای حریق در این منطقه ضروری است ولی با وجود پیگیری های صورت گرفته هنوز جوابی از مركز دراین خصوص دریافت نشده است.
وی ابراز امیدواری كرد تا با تامین بالگردهای اطفا حریق، مشاركت مردم محلی و اكیپ های این اداره كل این آتش سوزی در روز جاری مهار و از گسترده تر شدن آن جلوگیری شود.
به گزارش ایرنا، منطقه مارمیشو در غرب ارومیه قرار دارد و از مرتع، جنگل و گونه های نادر گیاهی و جانوری پوشیده است؛ ارومیه 350 هزار هكتار عرصه ملی دارد.
8137/3072
** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی

سرخط اخبار استان‌ها