انتقاد شدید ارگان حزب حاكم چین از تحریم‌های آمریكا علیه ایران، روسیه و كره شمالی

پكن - ایرنا - یك رسانه مهم ارگانی حزب حاكم چین با انتقاد شدید از تحریم‌های جدید آمریكا علیه ایران، روسیه و كره شمالی اعلام كرد كه دولت پكن با هر تحریمی كه واشنگتن به صورت یكجانبه علیه دیگر كشورها اعمال می كند، ‌مخالف است.

به گزارش ایرنا، گلوبال تایمز روز شنبه در گزارشی تحلیلی نوشت: تصویب لایحه تحریم در مجالس سنا و نمایندگان آمریكا علیه سه كشور روسیه، ایران و كره شمالی قابل قبول نیست و چین بارها موضع خود را مبنی بر اینكه آمریكا نباید بر اساس قوانین داخلی خود دیگر كشورها را تحریم كند، اعلام كرده است.
این رسانه چینی می نویسد: تحریم هایی از این دست علیه كشورها نه تنها مشكلی را برطرف نمی كند بلكه باعث ایجاد رویارویی و تنش های بیشتر می شود.
گلوبال تایمز بخصوص تحریم های آمریكا علیه روسیه را مورد توجه قرار داده و خواستار آن شده است كه دولت با كمك های مالی و مادی این اقدام آمریكا را خنثی كند.
ارگان حزب حاكم كمونیست چین ادامه می دهد: با توجه به حركت تحریمی آمریكا لازم است مناسبات مالی با روسیه تقویت شده و بانك های دو كشور همكاری نزدیكتری با یكدیگر داشته باشند و دو طرف بجای دلار از ارزهای رایج خود برای مبادلات تجاری استفاده كنند.
این روزنامه ادامه می دهد كه اگر روسیه بخواهد با توجه به این تحریم ها ارتباطات و همكاری هایش را با چین افزایش دهد، پكن باید از این كار استقبال كند.
همزمان خبرگزاری یونهاپ از كره جنوبی نیز گزارش كرده است كه موسسه رایزنی امنیتی در آمریكا در تازه ترین توصیه خود خواستار تحریم های بیشتر چین نیز در ارتباط با برنامه هسته ای كره شمالی شده است.
این گزارش می افزاید كه دولت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریكا باید در نظر داشته باشد كه هنوز بانك های چینی پیشرو مبادلات تجاری با كره شمالی هستند و اگر برنامه هسته ای تسلیحاتی و موشكی كره شمالی به این شكل توسعه یابد باید برای تحت فشار قراردادن این كشور بانك های چینی هم تحریم شوند.
آساق**۲۳۱**انتشاردهنده:فرهاد راستی