آغاز دوره مربیگری فوتسال سطح یك ایران در یزد و اردكان

یزد - ایرنا - دوره مربیگری فوتسال سطح یك ایران روز جمعه در بخش آقایان در ورزشگاه شهید نصیری و سالن شهید حاج مهدی (شاهدیه) یزد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این دوره 21 نفر از مربیان فوتسال عضو باشگاه های استان به مدت پنج روز، 40 ساعت آموزش تئوری و عملی فرا می گیرند.
شركت كنندگان در این دوره زیر نظر رضا صادقی از مدرسان فدراسیون فوتبال با جدیدترین اصول و قوانین مربیگری، مسائل فنی و تكنیكی رشته فوتسال و مسائل فرهنگی و تیمداری آشنا می شوند.
كلاس‌های این دوره زیر نظر كمیته آموزش هیات فوتبال استان در 2 وقت صبح و عصر در سالن آموزش ورزشگاه شهید نصیری و سالن شهید حاج مهدی (شاهدیه) پیگیری می شود.
یزد دارای 50 تیم فوتسال در رده های مختلف سنی در لیگ استانی است و 70 مربی فوتسال در این استان فعالیت دارند.
****
آغاز كلاس مربیگری سطح یك فوتبال ساحلی ایران در اردكان
نخستین كلاس مربیگری سطح یك فوتبال ساحلی ایران روز جمعه در شهرستان اردكان یزد آغاز شد .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این كلاس ، 18 نفر از مربیان فوتبال ساحلی استان یزد به مدت پنج روز و 40 ساعت بصورت تئوری و عملی آموزش های لازم را فرا می گیرند.
تدریس این كلاس كه زیر نظر فدراسیون فوتبال پیگیری می شود برعهده علی نادری از مدرسان كنفدراسیون فوتبال آسیا و مربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران است.
در این دوره كه در كانون امام خمینی (ره) اردكان تشكیل شده ، مربیان با آخرین مقررات رشته فوتبال ساحلی ، علم مربیگری ، روان شناسی ، تیمداری ، آموزش های عملی ، تكنیك و تاكتیك و وضعیت مربیان آسیا آشنا می شوند.
هیات فوتبال اردكان با همكاری هیات فوتبال استان یزد نسبت به برگزاری دوره اقدام كرده است .
برگزاری دوره مربیگری فوتبال ساحلی در اردكان سابقه نداشته است.
تیم های مقاومت گلساپوش یزد ، برسام و كویر اردكان سه نماینده استان در لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران هستند.
اردكان در 60 كیلومتری یزد قرار دارد.
***
داور یزدی لیگ برتر فوتسال ایران: هدفم قضاوت مسابقات بین المللی است
داور یزدی لیگ برتر فوتسال ایران گفت: هدف اصلی من در آینده قضاوت مسابقات بین المللی است كه برای رسیدن به آن تلاش می كنم.
سیدعلی میرعبداللهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در میان داوران فوتبال و فوتسال استان یزد ظرفیت های خوبی وجود دارد كه با همت و تلاش بیشتر می توانند پله های ترقی را طی كنند.
داور یزدی لیگ برتر فوتسال ایران تصریح كرد: برای موفقیت و حضور بهتر و بیشتر داوران استان در لیگ های داخلی و خارجی باید ارتباط قوی تر با مسئولان فدراسیون فوتبال برقرار شود.
میرعبداللهی گفت: تاكنون دوره های آموزشی خوبی برای ارتقاء علمی و عملی داوران فوتبال و فوتسال استان توسط هیات و مسئولان كمیته داوران برگزار شده و باید این دوره هاتداوم داشته باشد.
سید علی میرعبداللهی متولد سال 1365 یزد است و داوری خود را از سال 1379 آغاز كرده و به عنوان داور برتر لیگ برتر فوتسال ایران انتخاب شده است .
استان یزد دارای 150 داور فوتبال و فوتسال است كه حدود 70 نفر فعال هستند و 25 نفر در قضاوت مسابقات كشوری همكاری دارند.
7536/ 6014/ خبرنگار:كاظم سبحان زاده**انتشار: كاظم شاملو
irnayazdd@