۶ مرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۴۳
کد خبر: 82612612
۰ نفر
مصرف برق در هرمزگان پنج درصد افزایش یافت

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شركت توزیع برق هرمزگان گفت: میزان مصرف برق در استان از ابتدای امسال تا پایان تیرماه پنج درصد در ساعت های اوج مصرف در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

محمد ذاكری درگفت وگوبا با ایرنا افزود: از26 تیر امسال پیك مصرف برق در هرمزگان به دو هزار و 59 مگاوات رسید كه با مدیریت مصرف باید پیك مصرف برق به زیر دو هزار مگاوات در استان كاهش یابد.
وی ادامه داد: مصرف برق استان بیش از 3 برابر متوسط كشوری است كه می توان با مدیریت بهینه مصرف بخش قابل توجهی از آن را كاهش داد.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق هرمزگان اظهارداشت: مهم ترین عامل افزایش مصرف برق در استان، گرمای هوا و افزایش مشتركان است.
ذاكری اضافه كرد: ساعت اوج مصرف برق در استان ساعت 13 تا 17 و 19 تا 23 است كه با مدیریت مصرف و صرفه جویی در زمان اوج مصرف ودر صورتی كه مصرف برق از هزار و 946 مگاوات افزایش نیابد ، تابستان بدون خاموشی خواهیم داشت.
در حال حاضر از حدود 640هزار مشترك برق هرمزگان، 82 درصد مشتركان خانگی هستند كه این مشتركان 64 درصد مصرف انرژی برق را به خود اختصاص داده اند.
با توجه به شرایط آب و هوایی خاص هرمزگان و لزوم بهره مندی همه از نعمت برق، رعایت الگوی مصرف از سوی مشتركان امری مهم و ضروری به منظور پیشگیری از خاموشی های احتمالی است .
به گفته كارشناسان حوزه انرژی برق، از جمله وسایل پرمصرف برقی كولرهای گازهای است كه می توان با تنظیم آن در دمای 24 تا 26 درجه مصرف برق را كاهش داد.
ساعت اوج مصرف برق 13 تا 17 و 19 تا 23 است كه مدیریت مصرف آن به ویژه در ساعت های اوج نقش مهمی در پیشگیری از خاموشی دارد.
گرمای هوا در هرمزگان موجب شده تا استانداری این استان پیرو مصوبه هیات وزیران مبنی بر كاهش ساعت كاری ادارات به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، اقدام به تغییر ساعت كار دستگاه های اجرایی نماید .
طبق ابلاغیه جدید استانداری هرمزگان مبنی بر پیش بینی هواشناسی در خصوص ورود موج گرما، ساعت كار ادارات این استان در هفته دوم مردادماه كاهش خواهد یافت و از ساعت شش و سی دقیقه صبح تا 13 و 30 دقیقه خواهد بود.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده