كلانشهر مشهد قابلیت قطب سلامت در منطقه را دارد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: كلانشهر مشهد با دارا بودن مراكز درمانی مجهز و نیروهای متخصص پزشكی قابلیت تبدیل شدن به قطب سلامت در منطقه را دارد.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در حاشیه نخستین كنگره بین المللی جراحی های انسداد عروق كرونر در جمع خبرنگاران افزود: تبدیل شدن مشهد به مرجعیت علمی قطب سلامت با افزایش مراكز و ظرفیت های موجود درمانی در این كلانشهر میسر است.
وی اظهار كرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی یكی از مراكز درمانی مجهز در كلانشهر مشهد است كه اعضای هیات علمی در رشته ها و تخصص ‌های مختلف دارد.
وی گفت: بیشتر درآمد بیمارستان رضوی مشهد صرف به روز كردن تجهیزات درمانی این بیمارستان می شود تا خدمات مطابق با استانداردهای بین المللی ارائه كند.
حجت الاسلام رئیسی افزود: به دنبال آن هستیم كه بیماران محروم و مستضعف در مشهد به بهترین پزشكان و امكانات روز دنیا دسترسی داشته باشند.
وی با بیان اینكه بیمارستان رضوی توجه كشورهای همسایه را نیز به خود جلب كرده است، اظهار كرد: هم اكنون بسیاری از بیمارانی كه از كشورهای همسایه برای درمان به مشهد سفر می كنند، ترجیح می دهند درمان خود را در بیمارستان رضوی مشهد انجام دهند.
وی گفت: فعال كردن گردشگری سلامت در كلانشهر مشهد اقتضائاتی دارد كه تسهیل در رفت و آمد بیماران و خانواده های آنان از جمله راهكارها در این زمینه به شمار می رود.

*بنیاد سلامت آستان قدس رضوی حركت های بزرگی را دنبال می كند
معاون علمی و فناوری آستان قدس رضوی نیز در كنگره بین المللی جراحی های انسداد عروق كرونر گفت: حضور در مجامع علمی، تقویت مجامع علمی و بنیانگذاری حركت‌ های اصیل از رویكردهای جدید آستان قدس رضوی است.
محمد مهدی تهرانچی افزود: آستان قدس رضوی در سالهای اخیر با تاسیس بنیاد سلامت توانسته است آنچه در حوزه سلامت و پزشكی داشته گرد هم آورد تا با ایجاد شبكه ‌ای از دانشمندان حركت‌ های بزرگی را آغاز كند.
وی با اشاره به برنامه خادمیاران و خادمان علمی آستان قدس رضوی اظهار كرد: در صدد هستیم خدمت مقدس پزشكی را در سایه امام بزرگ مهربانی ها شكل دهیم.
نخستین كنگره بین المللی CTO یا جراحی های انسداد عروق كرونر كه با حضور جراحان و متخصصان قلب داخل و خارج كشور روز پنجشنبه در بیمارستان رضوی مشهد آغاز شد فردا به كار خود پایان می دهد.
3027 / 6053 خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

سرخط اخبار استان‌ها