تخریب امام زاده های جعلی در كهگیلویه وبویراحمد

یاسوج- ایرنا- مدیركل اوقاف و امور خیریه كهگیلویه وبویراحمد گفت: امام زاده های قلابی و جعلی كه توسط عده ای سودجو در برخی مناطق این استان بناه شده بود، تخریب شد.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت كه برخی از این افراد كه با سوء استفاده از اعتقادات پاك مردم در مبانی دینی برای خود بازار و دكانی باز كرده بودند، شناسایی و با آنها برخورد شد.
وی، تعداد امام زاده های جعلی شناسایی شده كه بیشتر در مناطق روستایی بوده را چهار مورد ذكر كرد.
وی ادامه داد: این افراد سحار و سودجو با تعبیر و تعریف خواب هایی از معجزات و مشكل گشایی این امام زادگان دروغین، اعتقادات دینی مردم به ویژه در روستاها را هدف قرار داده بودند.
وی با بیان اینكه متخلفان در این راستا شناسایی و با آنها برخورد و تعهدات لازم نیز گرفته شده ،گفت: مردم مراقب افرادی كه می خواهند با عوام فریبی در جامعه و سخره گرفتن اعتقادات دینی آنان برای خود بازار و دكانی باز كنند، باشند.
وی از مردم متدین و خداجوی كهگیلویه وبویراحمد در مناطق مختلف خواست تا هرگونه اقدام مشكوك در این راستا را به اطلاع اداره كل اوقاف و امور خیریه استان و سایر دستگاه های ذیربط اطلاع دهند.
حجت الاسلام جنتی با تاكید بر اینكه با هرگونه خرافه پرستی و ایجاد وهن و عوام فریبی از ساحت دین و مقدسات مخالف هستم، ابراز داشت كه البته این موضوع نباید بهانه و دستمایه ای برای كمرنگ كردن جایگاه والای امام زادگان وبقاع متبركه شود بلكه باید جایگاه والای نوادگانی كه جلوی ظلم ایستادند و مظلومانه شهید شدند را همواره حفظ و تكریم كرد.
وی با اشاره به برنامه های متنوع و فرهنگی اداره كل اوقاف و امورخیریه در دهه كرامت نیز گفت كه همایش بزرگداشت امامزادگان در روز هشتم مرداد در حرم امامزاده شاه قاسم (ع) یاسوج با حضور مسئولان اجرایی استان برگزار و در آن از خادمان و هیأت امنای فعال بقاع متبركه تجلیل خواهد شد.
مدیركل اوقاف و امور خیریه كهگیلویه و بویراحمد گفت كه این استان سه ماهه سال جاری بر اساس ارزیابی سازمان اوقاف كشور در زمینه خدمت به بقاع متبركه و انجام فعالیت های فرهنگی در آنها 2 برابر تعهد خود عمل كرده و 200 درصد پیشرفت داشته است.
وی گفت كه استان در این مدت به لحاظ كمك به ساخت و ساز حرم امامزادگان و ارائه خدمات رفاهی به زائران بقاع متبركه نیز 150 درصد رشد داشته و حدود یك و نیم برابر تعهد خود عمل كرده است.
بر اساس اعلام اوقاف و امورخیریه حدود 280 امامزاده در كهگیلویه وبویراحمد وجود دارد.
خبرنگار:حمید جهان**حسینعلی راشكی
3016/8005