ایران و عراق بر ادامه همكاری ها در مبارزه با تروریسم تاكید كردند

بغداد-ایرنا- در دیدار عصر یكشنبه سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق و جابری انصاری معاون وزیر امور خارجه كشورمان، طرفین بر ادامه همكاری های دو كشور در مبارزه علیه تروریسم تاكید كردند.

به گزارش ایرنا، حسین جابری انصاری معاون وزارت امور خارجه كشورمان عصر یكشنبه در ادامه برنامه های سفرش به بغداد با سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق دیدار و گفت وگو كرد.
در این دیدار طرفین در خصوص مهمترین مسائل و موضوعات منطقه ای و جهان بحث و تبادل نظر و بر گسترش همكاری های دو كشور در همه حوزه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و نیز همكاری در زمینه مبارزه با تروریسم تاكید كردند.
طرفین همچنین بر ضرورت ادامه مشورت ها و همكاری های دو جانبه تاكید كردند.
معاون وزیر امور خارجه كشورمان در جریان این دیدار دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از الجبوری را برای شركت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری كشورمان در 14 مرداد ماه جاری تكرار كرد.
جابری انصاری كه در یك دیدار رسمی عصر شنبه وارد بغداد شده است، تاكنون با ابراهیم الجعفری وزیر خارجه و فواد معصوم رئیس جمهور عراق دیدار و گفت وگو كرده است.
در جریان سفر معاون وزیر امور خارجه كشورمان به عراق ، همچنین دومین نشست كمیته مشترك سیاسی دو كشور و نیز كمیته حقوقی ، فنی و مرزی با حضور كارشناسان دو كشور برگزار می شود.
خاورم*4*353*1770*

سرخط اخبار جهان