بزرگترين رويداد كارآفريني دانشگاه پيام نور برگزار مي‌شود

تهران- ايرنا-مشاور معاون علمي و فناوري رييس جمهوري از برگزاري بزرگترين رويداد كارآفريني دانشگاه پيام نور با عنوان رويداد كارآفريني توليد محتواي ديجيتال، در شهريورماه سال جاري خبر داد.

به گزارش روز يكشنبه گروه علمي ايرنا از روابط عمومي و اطلاع‌رساني معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، پرويز كرمي با اشاره به اهميت فناوري هاي ديجيتال درتوسعه كارآفريني دانش بنيان و اقتصاد مقاومتي، گفت: امروزه محصولات ديجيتال كارآمد داراي دو بخش اساسي شامل محتواي علمي و مناسب و بستر فناوري پيشرفته هستند و حصول پيشرفت قابل قبول در اين عرصه نيازمند تلاش هماهنگ در هر دو بخش اساسي است.
دبير ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوري و اقتصاد دانش‌بنيان معاونت علمي؛ حضور موثر در توليد محتواي ديجيتال را بسيار مهم و حياتي دانست و افزود: اين رويداد فرصتي است تا تيم‌هاي شركت كننده بتوانند در يك مسابقه علمي و عملياتي، نسبت به توليد محتواي ديجيتال كه با موضوعات فرهنگي- اجتماعي زيست‌محيطي و سلامت در حوزه‌هايي چون بازي رايانه‌اي، نرم‌افزار تلفن همراه و وب سايت انجام مي شود، اقدام كنند.
كرمي ادامه داد: حوزه فرهنگي- اجتماعي شامل آموزش، هنرومعماري، گردشگري است همچنين حوزه زيست‌محيطي مشتمل بر شهرسبز، حمل و نقل، صرفه جويي در انرژي و بخش سلامت زيرمجموعه‌هاي معنوي و اجتماعي، جسم و روان، ورزش و تغذيه سالم را شامل مي‌شود.
مشاور معاون علمي و فناوري، شناسايي و جذب كارآفرينان بالقوه و نوپا در مراكز دانشگاهي و به‌ويژه دانشگاه پيام نور با ظرفيت بيش از 700 هزار دانشجو را از اهداف اين رويداد برشمرد و گفت: توسعه فضاي تعامل و همفكري بين اساتيد و دانشجويان، خلاقيت و ايده پردازي با رويكرد بازار، هدايت و حمايت از ايده ها به جهت تجاري‌سازي آن ها و ايجاد تسهيلات لازم براي ادامة فعاليت، فراهم آوردن بستر ارتباط بين نهادهاي صنعتي و دانشگاهي، بسترسازي توسعه فناوري هاي بازار محور در دانشگاه با هدف حركت سريع به سمت استقرار دانشگاه نسل سوم، آموزش مباني توليد محتواي ديجيتال فاخر و حمايت از توليدكنندگان محتوا از جمله اهدافي است كه در اين رويداد دنبال مي شود.
مشاور رييس بنياد ملي نخبگان با بيان اين‌كه در پايان رويداد، ايده ها و طرح هاي تيم هاي شركت كننده در دو محور فناوري و بازار، توسط داوران بررسي شده و برگزيدگان انتخاب مي‌شوند، اظهار كرد: گروه‌هاي برگزيده براي تجاري سازي محصولات و ارائه خدمات آموزشي و مشاوره اي در مركز نوآوري و كارآفريني دانشگاه پيام نور كه با همكاري معاونت علمي و ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوري و اقتصاد دانش بنيان راه‌اندازي شده است، مورد پذيرش قرار مي گيرند.
رويداد كارآفريني دانشگاه پيام نور سومين دوره از برنامه هاي ستاد توسعه فرهنگ علم ، فناوري و اقتصاد دانش بنيان است كه در حوزه توليد محتواي اقدام و اجرايي مي شود ، پيش از اين ماراتن توليد محتواي ديجيتال رسانه و نيز قرآني برگزار شده بود .
بر اساس اين گزارش، علاقه‌مندان براي ثبت نام در اين رويداد مي توانند به آدرس هاي www.farhang.isti.ir و http://idea.pnu.ac.ir مراجعه كنند.
علمي**1023**1440
تنظيم:ابوالقاسم تيموري** انتشار: گلشن