حمایت رئیس دستگاه امنیتی لبنان از عملیات ضدتروریستی مقاومت در عرسال

بیروت – ایرنا - «عباس ابراهیم» مدیركل امنیت عمومی لبنان با اشاره به عملیات ضدتروریستی در بلندی های عرسال آن را نبرد مرگ و زندگی برای لبنان دانست.

سخنان عباس ابراهیم یك روز پس از آغاز عملیات بزرگ آزادسازی ارتفاعات عرسال در لبنان و القلمون غربی در سوریه از حضور گروه های تروریستی مطرح شد.
این مناطق بیش از 3 سال است كه شاهد تحرك گروه های تروریستی و در صدر آن جبهه النصره بوده است.
بار اصلی عملیات آزادسازی این مناطق بر دوش رزمندگان حزب الله لبنان بوده است.
به گزارش تارنمای «العهد» ابراهیم روز شنبه در جمع عده ای از مردم و شخصیت های دینی و ملی شهر النبطیه واقع در جنوب لبنان تاكید كرد كه جنگ با تروریسم در مرزهای شرقی و شمالی كشور جنگ مرگ و زندگی است و با وجود شرارت ها و تجاوزگری تروریست ها، لبنان امكان ادامه حیات ندارد.
وی افزود: ما امروز در بلندی های عرسال در حال نبرد با تروریسم هستیم و بیش از هر چیزی به وحدت نیاز داریم چون سلاح وحدت قوی تر از هرگونه سلاح و گلوله ای است.
عباس ابراهیم همچنین در تشریح اقدامات دستگاه تحت مدیرتش گفت: عملیات پیشگیرانه امنیتی به راهبرد اداره كل امنیت عمومی تبدیل شده و امنیت پولادین و باثبات را به دنبال داشته است. این نوع عملیات ها علاوه بر دور كردن آتش منطقه ای از لبنان، كشور را از اتفاقات فجعه بار زیادی حفظ كرده است.
در این مراسم، «محمد رعد» رئیس فراكسیون «وفاداری به مقاومت» در پارلمان لبنان نیز با تاكید بر نقش اداره كل امنیت عمومی كشور در صیانت و نگهبانی از زندگی و امنیت مردم خاطر نشان كرد كه برقراری ثبات سیاسی و اجتماعی در كشور منوط به ثبات امنیتی و اقتصادی است.
رعد افزود: نسل های بعدی خواهان كشوری برخوردار از عدالت اجتماعی و سیادت و كرامت هستند و با وجود اختلاف طوائف و مناطق و جهت گیری ها، همه باید به این وطن و وحدت و همزیستی مسالمت آمیز در آن ایمان بیاورند.
خاورم**390**2054
انتشاردهنده: محمد خواجوئی

سرخط اخبار جهان