2 حادثه رانندگی در زنجان 2 كشته و پنج مصدوم برجا گذاشت

زنجان - ایرنا - بر اثر واژگونی یك دستگاه خودرو سواری ال 90 و برخورد وانت پیكان با تراكتور در 2 مسیر ارتباطی زنجان 2 تن كشته و پنج نفر نیز مصدوم شدند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: ساعت 21 شنبه شب در مسیر ارتباطی خدابنده - همدان بر اثر برخورد یك دستگاه وانت پیكان و تراكتور، سرنشین وانت پیكان كه یك دختربچه چهارساله بود بر اثر شدت جراحات و صدمات وارده جان باخت.
سرهنگ علی اصغر شیرمحمدی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راننده تراكتور به علت وجود نقص فنی مستمر سیستم روشنایی و راننده وانت پیكان نیز به دلیل توجه نكردن به جلو، هر 2 نفر مقصر شناخته شدند.
وی اظهار كرد: دیگر حادثه رانندگی نیز حوالی ساعت 22 شنبه شب در مسیر ارتباطی زنجان - تبریز اتفاق افتاد كه یكی از مصدومان كه زن بود بر اثر نبستن كمربند ایمنی به بیرون از خودرو پرتاب و پس از انتقال به بیمارستان آیت الله موسوی جان باخت.
شیرمحمدی، علت وقوع این حادثه رانندگی تلخ و ناگوار را خستگی و خواب آلودگی راننده اعلام كرد و از رانندگان وسایط نقلیه خواست به هنگام خستگی و خواب آلودگی از ادامه رانندگی پرهیز و پس از استراحت لازم و كافی طی مسیر كنند.
مسئول روابط عمومی مركز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشكی دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان نیز گفت: موضوع حادثه واژگونی خودرو ال 90 در كیلومتر 55 اتوبان زنجان - قزوین به اورژانس زنجان اعلام و بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس از پایگاه های اسفناج، درلیك، ایده لو و سلطان آباد و یك دستگاه آمبولانس نیز از پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر به محل اعزام شدند.
جواد مرادی افزود: در این سانحه رانندگی 6 نفر مصدوم شده بودند كه به منظور مداوا و درمان به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان انتقال یافتند كه یكی از مصدومان كه زن بود بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.
6084/6085
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی