۳۰ تیر ۱۳۹۶،‏ ۲۳:۰۲
کد خبر: 82605437
۰ نفر
پرسپوليس فاتح سوپرجام فوتبال باشگاه هاي ايران شد

تهران-ايرنا- تيم فوتبال پرسپوليس با برتري سه بر صفر مقابل نفت تهران، فاتح سوپر جام باشگاه هاي ايران شد.

به گزارش ايرنا، تيم هاي پرسپوليس (قهرمان ليگ برتر) و نفت تهران (قهرمان جام حذفي)، جمعه شب در حضور حدود 40 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادي به مصاف هم رفتند و در پايان شاگردان «برانكو ايوانكوويچ» با كسب پيروزي سه بر صفر، سوپرجام را از آن خود كردند.
اين ديدار در حالي آغاز شد كه تيم نفت شرايط مشخصي براي فصل جديد ندارد و «علي كريمي» پس از چند روز از سرمربيگري تيم انصراف داد و «حميد درخشان» جايگزين شد.
همين امر سبب شد تا چند بازيكن از قبيل «پيام صادقيان» و «حميدرضا علي عسگري» كه با نفت قرارداد بسته بودند، قيد حضور در اين تيم را بزنند.
مطابق انتظار پرسپوليس اين ديدار را هجومي آغاز كرد و با حركات تركيبي «وحيد اميري» و «شايان مصلح» از جناح چپ خطرناك نشان مي داد.
در دقيقه 17 حملات متعدد پرسپوليس نتيجه داد و پاس در عمق «محسن مسلمان» به «علي عليپور» رسيد و اين مهاجم جوان گل نخست را به ثمر رساند.
در ادامه نيمه نخست نيز پرسپوليس بر توپ و ميدان تسلط داشت و فرصت هاي خوبي براي گلزني به دست آورد كه با ضربات «فرشاد احمدزاده» و «مهدي طارمي» از دست رفت.
در نهايت نيمه نخست ديدار سوپر جام باشگاه هاي ايران با برتري يك بر صفر شاگردان «برانكو ايوانكوويچ» به اتمام رسيد.
در نيمه دوم بازيكنان پرسپوليس همچنان روند بازي را در اختيار داشتند و در دقيقه 65 كار تيمي سرخپوشان با شوت سنگين «محسن مسلمان» همراه شد و گل دوم اين تيم به ثمر رسيد.
در دقيقه 83 «سيامك نعمتي» هافبك جديد پرسپوليس كه تنها لحظاتي از حضورش در ميدان مي گذشت با خطا متوقف شد تا داور نقطه پنالتي را به سود سرخپوشان نشان دهد.
«فرشاد احمدازده» اين ضربه پنالتي را تبديل به گل كرد تا حساب كار 3 بر صفر به سود پرسپوليس شود.
پرسپوليس اين ديدار را با برتري سه بر صفر به اتمام رساند تا علاوه بر فتح سوپر جام، شروع خوبي در فصل جديد داشته باشد.
*تركيب پرسپوليس:
عليرضا بيرانوند، شايان مصلح، شجاع‌ خليل‌زاده،‌ حسين ماهيني، محمد انصاري، فرشاد احمدزاده، محسن ربيع‌خواه، محسن مسلمان(حمييدرضا طاهرخاني)، علي عليپور، وحيد اميري(كمال كاميابي نيا) و مهدي طارمي(سيامك نعمتي).
*تركيب نفت تهران:
مياد فراهاني، جهانبخش ذبيحي، حسين جعفري، فريد محمدي‌زاده، اميرحسين فشنگچي(علي خدايي)، عليرضا عزتي، فرشاد هاشمي، علي ميرخراط(علي محمدي)، مجتبي حق‌دوست، آرش شهامتي و عيسي آل‌ كثير.
ورزشي**3783**1708**خبرنگار: امير ميرزاييان**انتشار:عليرضا ارشادي