پيكر پاك 8 شهيد گمنام در هرمزگان تشييع و به خاك سپرده شد

بندرعباس- ايرنا- پيكر پاك هشت شهيد گمنام دوران دفاع مقدس در سه منطقه هرمزگان تشييع و به خاك سپرده شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، از اين تعداد شهيد، پيكر پاك دو تن از شهدا امروز جمعه پس از نماز جمعه تشييع و با استقبال در جمع مردم شهر سردشت بشاگرد به بخش گافر و پارامون اين شهرستان منتقل و به خاك سپرده شد.
ديروز پنجشنبه نيز پيكر دو شهيد در يادمان شهداي گمنام سرگز بخش احمدي، دو شهيد در گوهران بشاگرد و دو شهيد ديگر در شهرك امام حسن مجتبي (ع) نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در قشم به خاك سپرده شد.
8شهيد گمنام دوران دفاع مقدس روزسه شنبه 27 تيرماه از طريق فرودگاه بين المللي قشم وارد هرمزگان شده و بر دستان مردم اين شهرستان تشييع و پيش از ظهر چهارشنبه 28 تيرماه از مسير دريايي بندرشهيد ذاكري قشم -بندرشهيد حقاني وارد بندرعباس شدند.
اين شهداي گمنام در مناطق عملياتي خيبر، بدر، رمضان و والفجر8 در كشور عراق تفحص شده و كوچك ترين شهيد 15ساله و بزرگ ترين شهيد20 سال دارد.
استان هرمزگان داراي افزون بر يك هزار و 250 شهيد بوده كه درمناسبت هاي مختلف از جمله دوران پيروزي انقلاب ، هشت سال دفاع مقدس ، حادثه مكه مكرمه ، هواپيماي ايرباس ، مدافعان حرم ، كربلا ، مبارزه با اشرار و قاچاقچيان كالا و مواد مخدر به شهادت رسيدند.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسيني* انتشاردهنده: نقيان