مطهري: مجلس بايد در زمينه خصوصي سازي فوتبال ورود كند

تهران-ايرنا-نايب رييس دوم مجلس شوراي اسلامي گفت: مجلس بايد در زمينه خصوصي سازي در فوتبال ورود كند تا بسياري از حساب هاي مالي و حق كشي ها از بين برود.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، نشست فراكسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي امروز - چهارشنبه - با حضور مسوولان فدراسيون فوتبال و اعضاي اين فراكسيون و علي مطهري نايب رييس دوم مجلس برگزار شد.
نايب رييس دوم مجلس در اين نشست اظهاركرد: دولت مايل نيست خصوصي‌سازي در فوتبال صورت بگيرد ولي اين حوزه با مشكلات زيادي رو به است.
مطهري افزود: مجلس بايد نقش خود در اين زمينه را به درستي ايفا كند و ورود داشته باشد و اين بخش تقويت شود.
محمدرضا تابش رييس فراكسيون ورزش مجلس نيز در اين نشست گفت: بايد جديت بيشتري براي خصوصي‌سازي اعمال شود كه اين كار متأسفانه صورت نگرفته و مسائلي مثل بحث‌هاي امنيتي توجيهي براي انجام نشدن اين كار است.
وي با يادآوري اين كه مردم انتخابات را با آن اقتدار برگزار كردند و حادثه‌اي در اين راستا اتفاق نيفتاد ، خاطرنشان كرد: اگر تيم را دست مردم بدهيم، مي‌توانند خوب آن را اداره كنند و هزينه‌هاي دولت هم كم مي‌شود.
علي‌اصغر يوسف‌نژاد عضو فراكسيون ورزش مجلس نيز گفت: در مورد واگذاري هم بايد واگذاري مالكيت، هم سهام و هم مديريت انجام شود. اگر يكي از آنها انجام شود فايده‌اي ندارد بلكه اين سه واگذاري بايد همزمان صورت گيرد.
وي افزود: دولت اعتقادي به اين واگذاري ندارد و انگيزه‌اي هم براي اين كار ندارد زيرا هم محل درآمد است و هم سرمايه اجتماعي مناسبي به شمار مي‌رود.
عضو فراكسيون ورزش مجلس افزود: در فوتبال 500 ميليارد تومان گردش مالي وجود دارد، در ليگ برتر 94، 196 ميليارد تومان گردش پول بازيكنان بوده كه اين البته گردش آشكار است و گردش پنهان خيلي بيشتر از اين است. اگر وزارت ورزش خصوصي‌سازي را در فوتبال لحاظ نكند در اين صورت به اندازه گردش پولي آن بهره‌وري نخواهد داشت.
سيام**9121 **1336خبرنگار: سميه لاري**انتشار: مهرنوش خانزائي

سرخط اخبار ورزش