پزشكیان: نقل قول منتسب به فرمانده انتظامی فارس توهین به مجلس است/ وزیركشور در مجلس توضیح دهد

تهران-ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مطالب منتشر شده به نقل از فرمانده نیروی انتظامی فارس درباره ورود نمایندگان به مجلس با پول قاچاق بررسی می شود چرا كه اگر صحیح باشد توهین به مجلس و حرف بی ربطی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، الهیار ملكشاهی رییس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در تذكری در جلسه علنی مجلس با استناد به ماده 24 قانون آیین نامه داخلی مجلس افزود: حفظ شان و منزلت و اقتدار مجلس و دفاع و حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان از وظایف اصلی هیات رییسه مجلس است.
وی ادامه داد: متاسفانه در فضای مجازی و رسانه ها به نحو بسیار وسیعی به نقل از فرمانده انتظامی استان فارس خبری منعكس شد كه به شدت مورد اعتراض نمایندگان مجلس قرار گرفت، فرمانده انتظامی فارس در این خبر بیان كرده است نمایندگانی كه با پول كثیف قاچاق به مجلس می روند باید از قاچاقچیان دفاع كنند.
رییس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: این مطلب اهانت بسیار بزرگی به مجلس و نمایندگان و دخالت در قوه مقننه است.
ملكشاهی افزود: هفته گذشته طرحی(طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر) هماهنگی مسوولان تنظیم شده بود با رای بسیار بالای 185 نفر از نمایندگان مجلس تصویب شد؛ این گفته فرمانده انتظامی فرمایش بسیار بی پایه و بی اساسی است.
وی ادامه داد: فرمانده نیروی انتظامی فارس اگر اطلاعاتی درباره نماینده خاصی دارند باید از طریق قانونی اثبات شود، گفته وی مصداق بارز جرم نشر اكاذیب و تشویش اذهان عمومی است.
رییس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از هیات رییسه مجلس خواست این موضوع را به فوریت در دستور كار قرار دهند و از شان و جایگاه مجلس دفاع كنند.
ملكشاهی افزود: نیروی انتظامی باید قانون را اجرا كند، این سوال جدی مطرح است كه اقدامات نیروی انتظامی تا كنون چقدر توانسته از قاچاق مواد مخدر جلوگیری كند؟ آیا تعداد معتادان ما به خاطر برخوردهای نیروی انتظامی كاهش پیدا كرده است؟ باید با این فرمانده نیروی انتظامی برخورد قانونی شود.
مسعود پزشكیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی كه ریاست ساعتی از جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به این تذكر گفت: این موضوع به طور قطع پیگیری می شود، اگر واقعیت داشته باشد حتما باید با این مسوول كه چنین حرف بی ربطی زده است برخورد صورت بگیرد.
وی افزود: اینكه به این سادگی به مجلس تهمت زده است باید رسیدگی شود، كمیسیون حقوقی و قضایی و اصل 90 مجلس این موضوع را پیگیری كند، ما نیز از وزیر كشور دعوت می كنیم در مجلس حضور یابد و در این زمینه توضیح دهد.
سیام*9254**خبرنگار: سجاد خسروانیان
انتشار: كتایون لامع زاده