بيمه عمر اصحاب فرهنگ و هنر راه اندازي مي شود

تهران - ايرنا - مدير عامل صندوق اعتباري هنر از راه اندازي بيمه عمر اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در آينده نزديك خبر داد و گفت: اين صندوق در جهت رفاه حال هنرمندان درصدد است تا اين طرح، پوششي براي دوران بازنشستگي اعضاء صندوق در سراسر كشور ايجاد كند.

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، سيد حسين سيدزاده روز سه شنبه در نشست هم انديشي روساي انجمن هاي تجسمي كشور در محل انجمن صنفي طراحان گرافيك ايران با تشريح فعاليت و اهداف و اولويت هاي اين صندوق، با اشاره به تسويه بدهي انباشته شده قبلي صندوق اعتباري هنر به سازمان تامين اجتماعي، اظهار داشت: هنرمندان واجد شرايط با معرفي صنوف و انجمن هاي فرهنگي و هنري و عضويت در صندوق اعتباري هنر مي توانند از طريق اين صندوق به سازمان تامين اجتماعي معرفي و از مزاياي بيمه بهره مند شوند.
وي ادامه داد: ‌براي نخستين بار صندوق اعتباري هنر امسال بيمه تكميلي را در قالب سه طرح اميد، آرامش و رفاه به خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه كشور ارائه مي كند.
سيدزاده اظهار داشت: اعضاي صندوق اعتباري هنر براساس اين طرح ها مي توانند با پرداخت كمتر از 30 درصد از ارزش حق بيمه، مشمول بهره مندي از خدمات بيمه درمان تكميلي شوند.
مدير عامل صندوق اعتباري هنر در عين حال گفت: بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته، صندوق اعتباري هنر در نظر دارد تا موارد كامل تري از بيمه هاي پوششي را به اعضا صندوق ارائه كند.
وي به تدوين برنامه هاي نوين اين صندوق در جهت رفاه حال هنرمندان اشاره كرد و گفت: صندوق اعتباري هنر در نظر دارد در آينده نزديك بيمه عمر را براي اهالي فرهنگ و هنر راه اندازي كند تا از طريق اين طرح، پوششي براي دوران بازنشستگي اعضاء صندوق در سراسر كشور محسوب شود.

** تاكيد بر تعامل با نخبگان فرهنگ و هنر و انجمن هاي ذيربط
سيدزاده همچنين با اشاره به وظيفه ذاتي صندوق اعتباري هنر در جهت حمايت صنفي از فعالان عرصه فرهنگ و هنر و رسانه، برگزاري نشست هاي مشترك با نخبگان فرهنگي و هنري و تعامل با صنوف و انجمن هاي ذيربط را مورد تاكيد قرار داد.
در ادامه اين ديدار نمايندگان انجمن ها به بيان مشكلات و مسائل موجود در اين عرصه پرداختند.

** عضويت افتخاري هيئت مديره انجمن هاي تجسمي در صندوق هنر
براساس اعلام روابط عمومي صندوق اعتباري هنر، همچنين در اين نشست مقرر شد اعضاي هيئت مديره انجمن هاي تجسمي به عضويت افتخاري صندوق اعتباري هنر درآيند.
اين نشست با حضور مديرعامل صندوق اعتباري هنر و روساي هيات مديره انجمن هاي عكاسان، هنرمندان نقاش ايران، طراحان گرافيك، تصويرگران ايران، مجسمه سازان و انجمن سفال و سراميك برگزار شد.
فراهنگ ** 1355 ** دريافت: علي اكبر قزوينيان * انتشار: اميد غياثوند