50 درصد اعتبارات شهرداري هاي استان مربوط به شهرداري كرمان است

كرمان - ايرنا - معاون امور عمراني استاندار كرمان گفت: 630 ميليارد تومان از اعتبارات شهرداري ها مربوط به شهرداري كرمان است كه 50 درصد كل اعتبارات را شامل مي شود.

به گزارش ايرنا ابوالقاسم سيف اللهي روز يكشنبه در نشست صميمي استاندار با منتخبين دوره پنجم شوراي اسلامي شهر كرمان افزود: سرجمع بودجه هاي شهرداري هاي استان در سال جاري، يكهزار و 251 ميليارد تومان بسته شده است.
وي بيان كرد: سال گذشته 559 ميليارد تومان از منابع ارزش افزوده به شهرداري ها و دهياري ها كمك شده است.
وي با اشاره به فعاليت 2 هزار و 480 شوراي اسلامي در استان كرمان گفت: 60 درصد جمعيت استان كرمان، شهري و 40 درصد روستايي است.
معاون استاندار كرمان ادامه داد: 60 درصد جمعيت استان و ساكن در مناطق شهري، در 71 شهر ساماندهي شده اند و به تبع آن 71 شوراي اسلامي شهر در استان كرمان فعاليت دارند.
وي وسعت بيش از اندازه شهر، تراكم پايين و پرهزينه بودن آن را از مشكلات كرمان دانست و گفت: كم بودن درآمد شهرداري و نامتوازن بودن آن از ديگر مشكلات شهر كرمان به شمار مي رود.
سيف اللهي با با بيان اينكه كرمان به طور اسمي كلانشهر است و رسمي نيست گفت: بافت هاي ناكارآمد، حاشيه نشيني و معضلات اجتماعي از ديگر مشكلات استان كرمان به شمار مي رود.
وي با اشاره به اينكه پروژه هاي عمران شهري در اين دوره به صورت جدي دنبال شده است افزود: نهضت عمومي در استان براي اجراي پروژه هاي شهري ايجاد شده كه محور آن پروژه هاي ميراثي و بافت تاريخي بوده است.
معاون عمراني استاندار كرمان بيان كرد: كرمان، استاني، صنعتي، معدني و با رويكرد گردشگري است و در اين رابطه صنعت گردشگري با زيرساخت هاي مورد نياز آن بايد در استان رونق يابد.
وي عنوان كرد: در دولت با همه منابعي كه به شهرداري ها كمك مي شود، زمينه خوبي براي توسعه فراهم شده است.
انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري 29 ارديبهشت امسال برگزار شد.
شوراي اسلامي شهر كرمان در دوره پنجم 11 عضو دارد كه حسين چناريان، علي بهرامي، زهرا ايرانمنش، محمد فرشاد، رامين ارجمند كرماني، محمدجواد كامياب، سيدمحمدرضا معين زاده ميرحسيني، منصور ايرانمنش، علي خدادادي، علي اكبر مشرفي و ماه بانو معصوم زاده با راي مردم، اعضاي اصلي اين شورا انتخاب شدند.
احمد حسن زاده، زهرا لري، فتح الله مويدي، حميده عرب نژاد و رضا اميري نيز به عنوان اعضاي علي البدل شوراي شهر كرمان انتخاب شدند.
خبرنگار: سميه حسن شاهي ** انتشار: رسول محمدحسني
7440/3028

سرخط اخبار استان‌ها