سامانه كارآموزی دانشجویان در صنعت، معدن و تجارت معرفی شد

تهران – ایرنا - سامانه كارآموزی دانشجویان روز شنبه با هدف تقویت هرچه بیشتر ارتباط بخش علمی و پژوهشی كشور با بخش صنعت با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شد.

برات قبادیان درحاشیه معرفی سامانه كارآموزی دانشجویان كه با حضورمدیركل آموزش وپژوهش وزارت صمت، معاون نوآوری وتجاری سازی سازمان پژوهشهای علمی صنعتی ایران، مدیركل ارتباط صنعت و دانشگاه سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران درساختمان معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت همراه بود، در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا، اظهاركرد: این سامانه براساس تفاهمنامه منعقده ما بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت صنعت، معدن وتجارت ایجاد و راه اندازی می شود
وی ادامه داد: براساس آیین نامه كارآموزی ابلاغی وزارت صمت و پیرو هماهنگی های بعمل آمده با وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری (عتف) و با عنایت به اهمیت توانمند سازی حرفه ای دانشجویان كشور(سامانه پذیرش و جابجایی كار آموزان) در واحدهای بخش صنعت، معدن و تجارت كه متعلق به سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است به نشانی ذیل htt://karamouzi .irost.org معرفی شد.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت تاكید كرد: هدف اصلی از راه اندازی سامانه كارآموزی تقویت هرچه بهتر دانشگاه و بخش صنعت كشور و آشنایی دانشجویان با بخش صنعت و كار عملی است.
به گفته معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، كلیه واحدهای تولیدی، معدنی و تجاری می توانند ظرفیت های مجموعه های خود در جذب كارآموز را در این سامانه ثبت تا به متقاضیان ارایه شود.
وی همچنین دربخش دیگری با اشاره به طرح كارورزی دانشجویان و فارغ التحصیلان كه از سوی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی درحال پیگیری است عنوان كرد و اشتغال ۱۵۰هزار فارغ‌التحصیل بیكار و معافیت دو ساله كارفرمایان از پرداخت حق بیمه را بعنوان برخی از مزیت های طرح كاروزی دانست.
قبادیان اظهار كرد: جامعه هدف طرح كارورزی، دانش آموختگان دانشگاهی گروه سنی ۲۳ ساله تا ۳۲ ساله با احتساب ۲سال خدمت سربازی در همه رشته‌های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی می باشند.
وی با تاكید براینكه، هدف اصلی از راه اندازی سامانه كارورزی نیز تقویت هرچه بهتر ارتباط دانشگاه و بخش صنعت كشور و آشنایی فارغ التحصیلان با صنایع مختلف است، گفت: مسوولیت اجرای طرح كارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی به وزارت كار، تعاون و امور اجتماعی واگذار شده است.
علمی ** 1836 ** 1440
خبرنگار: یوسف درویشی** انتشار: گلشن