11 و سه دهم ميليمتر باران در استان مركزي باريد

اراك - ايرنا - مسئول پيش بيني اداره كل هواشناسي استان مركزي گفت: به طور ميانگين 11 و سه دهم ميليمتر باران در سه روز گذشته در اين استان باريده است.

رضا مرادي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: بيشترين بارش ها در اين مدت از ايستگاه هاي غرق آباد با 18 و نيم ميليمتر، كميجان 18 و چهار دهم ميليمتر و آشتيان 18 و سه دهم ميليمتر و كمترين بارش ها از ايستگاه هاي شازند يك دهم و اراك 2 دهم ميليمتر گزارش شده است.
وي بيان كرد: بررسي نقشه هاي هواشناسي در روز جاري حاكي از كاهش ناپايداري ها است، اما وجود رطوبت كافي در جو موجب افزايش ابر در ساعات بعدازظهر در برخي از نقاط استان مي شود.
مسئول پيش بيني اداره كل هواشناسي استان مركزي ادامه داد: وضعيت هواي اين استان تا اواخر وقت امروز (شنبه) به صورت صاف و غبار آلود در ساعات بعدازظهر افزايش ابر و گاهي وزش باد خواهد بود و در روز يكشنبه نيز هواي اين استان صاف و غبار آلود در ساعات بعدازظهر افزايش ابر گاهي وزش باد و براي دوشنبه صاف تا قسمتي ابري و وزش باد پيش بيني شده است.
مرادي عنوان كرد: در روزهاي آتي دماي هوا در مناطق مختلف اين استان به تدريج افزايش خواهد يافت.
وي گفت: شازند با كمينه دماي 11 درجه سانتيگراد بالاي صفر خنك ترين و ساوه با بيشينه دماي 33 درجه سانتيگراد بالاي صفر گرمترين شهر اين استان در شبانه روز گذشته بود.
مسئول پيش بيني اداره كل هواشناسي استان مركزي افزود: كمينه دماي اراك در اين مدت به 15 درجه سانتيگراد بالاي صفر و بيشينه آن 31 و نيم درجه سانتيگراد بالاي صفر رسيد.
از ابتداي سال زراعي جاري (اول مهرماه سال 95) تاكنون 341 ميليمتر بارندگي در استان مركزي به ثبت رسيده است.
3005/6013/خبرنگار: معصومه صفري***انتشار دهنده:مژگان حيدري

سرخط اخبار استان‌ها