داعش سالانه 2 میلیون تن گندم و جو عراق را نابود كرده است

اربیل – ایرنا- حضور گروه تروریستی و تكفیری داعش در عراق ضمن اینكه باعث كشتار مردم بی گناه و تخریب شهرها در این كشور شد همزمان با از بین بردن زیرساخت های كشاورزی، طی سه سال گذشته سالانه بیش از 2 میلیون تن گندم و جو كشاورزان عراق را نابود كرده است.

یك عضو مسئول محیط زیست استان نینوا با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: ظهور داعش در تمامی زمینه ها برای عراق خسارت بار بود، این گروه تكفیری در مدت سه سال حضورش در موصل با از بین بردن مزارع كشت گندم بیش از 2 میلیون تن به تولید این محصول آسیب وارد كرده است.
نجیبه كرار در ادامه گفت: عامل اینكه عراق در سال 2014 میلادی نتوانست گندم و جو مورد نیاز خود را تامین كند نیروهای تروریستی داعش بودند كه با از بین بردن مزارع كشت گندم این محصول را در بخشی از عراق از سبد غذایی مردم حذف كردند.
وی در ادامه اظهار داشت: مناطق دشت نینوا به تنهایی توانایی تولید سالیانه 2 میلیون تن گندم و جو را دارد و این سوای محصولاتی چون زیتون، سبزیجات و محصولات دامی است كه در سه سال گذشته كاملا از بین رفت .
به گفته این مسئول محیط زیست با آزادسازی موصل این مقدار از محصولات غذایی نیز به سبد كالاهای اساسی تولید شده توسط وزارت كشاورزی عراق افزوده خواهد شد.
گروه تروریستی و تكفیری داعش در ژوئن سال 2014 میلادی موصل مركز استان نینوا را به كنترل خود درآورده و خلافت خودخوانده خویش را اعلام كرد.
خاورم*351*4*