بندركنگ در فهرست آثار جهانی ثبت می شود

بندرعباس – ایرنا- مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: پرونده شهر بندركنگ از توابع بندرلنگه برای ثبت در فهرست آثار جهانی به عنوان دومین شهر ثبت ایران در فهرست یونسكو آماده می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا محسن ضیایی شامگاه پنجشنبه در اجلاس روسای انجمن های راهنمایان گردشگری اظهار داشت: این شهر به واسطه حفظ بافت سنتی یكی از بهترین گزینه ها برای ثبت جهانی محسوب می شود.
وی ادامه داد: به همین زودی مراحل آماده سازی پرونده ثبتی در كمترین زمان ممكن به پایان می رسد و پرونده ثبت آثار تاریخی دیگر هرمزگان را در فهرست آثار جهانی بتوان آغاز كرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری كنوانسیون جهانی 2017 فدراسیون راهنمایان گردشگری در ایران، ابراز داشت: این موفقیت بزرگ با تلاش انجمن های راهنمایان گردشگری بدست آمده است.
وی اشاره كرد: امیدواریم از اجلاس امروز راهنمایان گردشگری بسته سفر ارزان قیمت و مناسب برای خانواده های ایرانی باشد كه همه اقشار در آن دیده شده باشند.
وی اشاره كرد: هرمزگان با توجه به ظرفیت هایش می تواند از بخش گردشگری در صورت اجرایی شدن آن ها معیشت مردم خود را به آسانی تامین كند.
شهرتاریخی بندركنگ با 5هزار نفر جمعیت در 235كیلومتری شمال غربی بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است.
3219/6048
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: خلیل تنیده

سرخط اخبار استان‌ها