۲۲ تیر ۱۳۹۶،‏ ۱۶:۵۵
کد خبر: 82597434
۰ نفر
كتابخانه جديد فرهنگستان علوم گشايش يافت

تهران- ايرنا- كتابخانه جديد فرهنگستان علوم جمهوري اسلامي ايران در ابتداي صد وهجدهمين جلسه مجمع عمومي فرهنگستان (امروز) گشايش يافت.

به گزارش روز پنجشنبه گروه علمي ايرنا از روابط عمومي فرهنگستان علوم، كتابخانه جديد كتابخانه فرهنگستان علوم مشتمل بر كتاب هايي با موضوعات علمي كلان و عمومي و همچنين زمينه هاي تخصصي در حوزه هاي علوم انساني، علوم اسلامي، علوم پايه، علوم دامپزشكي، علوم كشاورزي، علوم مهندسي، آينده نگري علم و فناوري، زبان و ادب فارسي و هنر است و بالغ بر 20،000 كتاب فارسي و لاتين، صدها نشريه ادواري، و همچنين لوح فشرده در موضوعات متنوع از جمله طرح هاي پژوهشي خاتمه يافته فرهنگستان است.
اين كتابخانه در طبقه همكف فرهنگستان با مساحت 1300 متر مربع واقع شده و بخش هاي مرجع، مخزن كتاب هاي فارسي، مخزن كتاب هاي لاتين، سالن مطالعه، سايت رايانه و بخش نشريات فارسي و لاتين و مجهز به نرم افزار كتابداري تحت وب است.
اين كتابخانه با حضور دكتر رضا داوري اردكاني رئيس، معاونان پژوهشي و روساي گروه علمي و شاخه هاي تخصصي فرهنگستان گشايش يافت.
علاقه مندان مي توانند با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني فرهنگستان و رجوع به منوي كتابخانه، منابع موجود در كتابخانه را بر اساس نام نويسنده يا عنوان و موضوع كتاب جستجو كرده و امانت بگيرند. نرم افزار كتابخانه، همچنين قابليت جستجوي منابع علمي در بسياري كتابخانه هاي داخلي و آن دسته از كتابخانه هاي بين المللي را دارد كه مطابق استاندارد Z3950 كار مي كنند. اين استاندارد انتقال اطلاعات پايگاه داده كتابخانه ها را امكان پذير مي سازد.
كتابخانه مشتمل بر كتاب هايي با موضوعات علمي كلان و عمومي و همچنين زمينه هاي تخصصي در حوزه هاي علوم انساني، علوم اسلامي، علوم پايه، علوم دامپزشكي، علوم كشاورزي، علوم مهندسي، آينده نگري علم و فناوري، زبان و ادب فارسي و هنر است و بالغ بر 20،000 كتاب فارسي و لاتين، صدها نشريه ادواري، و همچنين لوح فشرده در موضوعات متنوع از جمله طرح هاي پژوهشي خاتمه يافته فرهنگستان است.
كتابخانه فرهنگستان علوم روزهاي شنبه تا چهارشنبه در ساعات اداري آماده خدمت رساني به علاقه مندان است و بر نحوه كار كتابخانه مركز مطالعات علم و فناوري واقع در ساختمان دربند نيز نظارت دارد.
علمي**9157**1584
تنظيم: منصوره شوشتري**انتشاردهنده:مولوي