دادستانی تهران: برخی افراد اطلاعات نادرست در مورد بقایی منتشر می كنند

تهران - ایرنا - روابط عمومی دادستانی تهران روز پنجشنبه در اطلاعیه ای اعلام كرد: برخی افراد كه از حامیان «حمید بقایی» هستند، با انگیزه های نامعلوم اطلاعات نادرستی را در خصوص بازداشت این فرد منتشر كرده اند.

حمید بقایی معاون اجرایی رئیس دولت دهم 18 تیر ماه جاری پس از حضور در دادسرای رسانه بازداشت شد.
روابط عمومی دادستانی تهران در اطلاعیه خود نوشت: جهت تنویر افكار عمومی به اطلاع می رساند كه حمید بقایی با عناوین اتهامات مالی از سوی بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار، پس از ابلاغ قانونی و استنكاف از حضور در دادسرا، طبق مقررات قانونی جلب و توسط ضابطین قوه قضاییه به شعبه بازپرسی معرفی می ­شود.
پس از حضور متهم در شعبه بازپرسی و تفهیم و اخذ دفاعیات از وی و بررسی محتویات پرونده، مشارالیه پس از صدور قرار تامین قانونی توسط بازپرس پرونده به لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.
بنابراین اقدامات صورت گرفته بر اساس موازین قانونی و با رعایت حقوق متهم بوده و هر گونه اظهار نظر غیر كارشناسانه و بدون اطلاع از موضوع، تشویش اذهان عمومی محسوب و اقدام قانونی را در پی خواهد داشت.
متعاقب دستگیری این فرد، محمود احمدی نژاد در نامه ای خواستار آزادی او شد. همچنین «علی اكبر جوانفكر» مشاور رسانه ای «محمود احمدی نژاد» نیز روز پنجشنبه از اعتصاب غذای «حمید بقایی» معاون اجرایی دولت دهم خبر داد.
«علی اكبر جوانفكر» در كانال تلگرامی خود نوشت: این اعتصاب غذا در اعتراض به بازداشت غیرقانونی انجام شده است.
مشاور رسانه ای «محمود احمدی نژاد» افزود: آقای بقایی در هنگام بازداشت از عوارض ناشی از بیماری گوارشی و ضعف مفرط جسمی رنج می برد.
او گفت: این عوارض ناشی از 225 روز بازداشت انفرادی عارض شده است، بنابراین اعتصاب غذای او و شرایط بازداشت، سلامتی بقایی را به طور جد به مخاطره می اندازد.
غلامحسین محسنی اژه ای روز 27 فررودین ماه سال جاری در یكصد و دهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه درباره وضعیت پرونده حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم گفته بود: پرونده بقایی مفتوح و درحال رسیدگی است.
وی تصریح كرد: هنوز بیگناهی یا گناهكار بودن بقایی ثابت نشده است.
بقایی به همراه «محمود احمدی نژاد» در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نامزد انتخابات شدند. شورای نگهبان صلاحیت هیچیك از آنان را احراز نكرد.
اجتمام**9185**دریافت كننده‌: سادات حسینی خواه انتشاردهنده:علی خورسندی