دبیركل بنیاد عفاف و حجاب: ترس برخی اروپایی ها از حجاب بی اساس است

بوشهر- ایرنا- دبیركل بنیاد عفاف و حجاب گفت: ترس دولت های برخی كشورها از جمله كشورهای اروپایی نسبت به مقوله حجاب بی اساس است و معنی و مفهومی ندارد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدحسن اختری روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت روز عفاف و حجاب در بوشهر افزود: در حالی در برخی كشورها با تحصیل زنان محجبه در دانشگاه ها مخالفت می شود كه این حجاب هیچگونه آسیبی متوجه آنان نمی كند.
وی بیان كرد: وقتی دولت های غربی در تهاجم فرهنگی خود نوك پیكان را به سمت گسترش و ترویج بدحجابی نشانه رفته اند این خود از نشانه های اهمیت و كاردبردی بودن مقوله حجاب است.
اختری ادامه داد: تهاجم فرهنگی در فضاهای مجازی و شبكه‌های اجتماعی نیز بیشتر حجاب را نشانه رفته كه در این ارتباط باید با استفاده از ظرفیت های مختلف همچون روحانیون، فرهنگیان، قشرهای مردم، دولت، مسئولان و كاركنان قوای سه‌گانه و دیگر آحاد جامعه مسئول در این راستا گامی جدی برداریم.
اختری یادآور شد: برخی از مظاهر فساد و بدحجابی امروز كه در مناطق تفریحی، تهران و حتی برخی استانها مشاهده می شود نشان از تهاجم فرهنگی در كشور است.
وی تاكید كرد: باور و فرهنگ مردم متدین ایران اسلامی براساس سبك زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، فاطمه زهرا(س) و زینب كبری(س) شكل گرفته و با این وجود نمی توان براحتی حجاب را از آنها گرفت.
اختری ادامه داد: در مقوله حجاب عده ای اندك به عنوان ستون اول و پنجم دشمن در جبهه تهاجم فرهنگی فعال هستند كه نیاز مقابله با چنین افراد تقویت برنامه های پیش بینی شده برای ترویج و گسترش موضوع عفاف و حجاب در سطح جامعه است.
وی با تاكید بر ضرورت فعالیت دولت برای نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در سطح جامعه اظهار داشت: در وزارتخانه ها كمیته ای برای اجرایی شدن موضوع عفاف و حجاب فعالیت دارد كه انتظار می رود در این ارتباط همه دستگاه های اجرایی به نقش خود در این حوزه عمل كنند.
اختری اظهار داشت: بخشی از بودجه فرهنگی ادارات باید به كار روی مقوله عفاف و حجاب اختصاص یابد زیرا در این حوزه تنها با تمركز روی فعالیت های بنیاد عفاف و حجاب راه به جایی نخواهیم برد.
دبیر بنیاد عفاف و حجاب یادآور شد: این نهاد زمان زیادی از تاسیس آن نگذشته كه بتواند تاثیر واقعی آن در جامعه نمود پیدا كند ولی با این حال باید بدانیم كه در این حوزه باید كار فرهنگی و آموزشی انجام و همایش‌های زیادی را برگزار كنیم.
وی تاكید كرد: قانون عفاف و حجاب به عنوان یك مطالبه عمومی باید در لایه‌های مختلف جامعه از جمله دستگاه‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس اجرایی شود زیرا این مقوله در اشاعه فرهنگ نهی از منكر و امر به معروف نیز نقشی تاثیرگذار ایفا می كند.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمدشهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

سرخط اخبار جامعه