واكنش سردار دهقان به اظهارات مداخله جویانه وزیر دفاع آمریكا

تهران- ایرنا- وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واكنش به اظهارات مداخله جویانه، بی شرمانه و خلاف تمامی موازین حقوق بین الملل جیمزماتیس وزیردفاع آمریكا گفت: وزیردفاع و هیات حاكمه آمریكا بهتر است به جای تعیین تكلیف برای ملت های دیگر به فكر حل مسائل داخلی خود باشند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سردارسرتیپ پاسدارحسین دهقان با بیان این مطلب فوق اظهارداشت: وزیردفاع و هیات حاكمه آمریكا بهتراست به جای تعیین تكلیف برای ملت های دیگر به فكرحل مسائل داخلی خود و بررسی علل اساسی موجود باشند، كه به احتمال زیاد و در آینده ای نه چندان دورنه تنها دولت فعلی آمریكا را ساقط خواهد كرد بلكه نظام سیاسی این كشور را نیز با چالش های فراوان و جدی مواجه می كند.
وی افزود: خوی استكباری و احساس قلدری و نادیده گرفتن قدرت ملت ها و تجاهل نسبت به وقایع تاریخی و نتایج حاصل از اینگونه اظهار نظرها، عقلانیت افرادی مثل وی را سلب كرده و اینگونه اظهارات شبیه هذیان گویی افراد بیمار و تب دار است.
به گزارش ایرنا، جیمزماتیس وزیردفاع آمریكا درمصاحبه ای مداخله جویانه با «ایلندر» - روزنامه دانش آموزان یك دبیرستان ایالت واشنگتن با نادیده گرفتن مشاركت حداكثری و حضور مردم در تمام صحنه های انقلاب اسلامی همچون انتخابات سعی كرده سیاست های تفرقه آمیز دولت آمریكا را اینگونه وانمود كند كه میان مردم و نظام اسلامی شكاف وجود دارد.
وی در این مصاحبه همچنین تلاش كرده هدف سیاست های ضد ایرانی كاخ سفید را نظام اسلامی معرفی كند.
همچنین پیشتر«ركس تیلرسون» وزیرخارجه آمریكا اواسط ماه ژوئن درسخنانی درمجلس نمایندگان گفته بود سیاست دولت او حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت در ایران است.
اجتمام/1724
تنظیم و انتشار: حسین فتح الهی