بانك سامان سه هزار ميز و نيمكت به دانش آموزان دشتياري چابهار اهدا كرد

چابهار- ايرنا - رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه دشتياري چابهار در جنوب سيستان و بلوچستان گفت: بانك سامان سه هزار ميز، نيمكت و 400 تخته وايت برد به دانش آموزان بخش دشتياري اين شهرستان اهدا كرد.

عبدالرزاق سردارزهي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: دشتياري يكي از محروم ترين مناطق از نظر امكانات و فضاهاي آموزشي است.
وي افزود: بيش از 31 هزار دانش آموز در 310 مدرسه و هزار و 170 كلاس درس در منطقه مشغول به تحصيل هستند و هزار و 200 نفر معلم و كادر آموزشي كار تعليم و تربيت اين دانش آموزان را بر عهده دارند.
وي مهمترين نيازهاي آموزشي در بخش دشتياري چابهار را ساخت كلاس درس جديد براي رسيدن به ميانگين سرانه فضاهاي آموزشي كشور، خريد و نصب انشعاب آب، برق، تلفن و اينترنت، نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس، حذف مدارس غيراستاندارد، هوشمندسازي مدارس، تانكر ذخيره آب، كمبود شديد نيرو و نبود سرويس بهداشتي عنوان كرد.
وي افزود: سرانه فضاهاي آموزشي بخش دشتياري به ازاي هر دانش آموز 85 سانتي متر مربع است.
رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه دشتياري چابهار از خيران و بانك سامان براي اختصاص ميز، نيمكت و تخته وايت برد قدرداني كرد و گفت: با همكاري خيران بخش زيادي از مشكلات آموزشي مرتفع خواهد شد.
سردارزهي از تلاش دولت تدبير واميد براي تامين تجهيزات و ساخت فضاهاي آموزشي قدرداني كرد و افزود: دولت و خيران با مشاركت هم براي ساخت فضاهاي آموزشي همت كنند تا محروميت شديد آموزشي مرتفع شود.
وي بيان كرد: آموزش و پرورش دشتياري بخش پلان و دهستان پيرسهراب را نيز زير پوشش دارد كه نياز است اداره آموزش و پرورش مستقل در پلان راه اندازي و دهستان پيرسهراب به چابهار ملحق شود.
به گزارش ايرنا، نگور مركز بخش دشتياري در فاصله 68 كيلومتري شهر چابهار واقع شده است.
بخش دشتياري با 165 روستا بيش از 75 هزار نفر جمعيت دارد.
شهرستان چابهار براساس سرشماري آبان سال 1395 با جمعيت 283 هزار و 204 نفر و 48 هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان هاي نيكشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به كشور پاكستان، از جنوب به درياي عمان(مكران) و از غرب به شهر كنارك متصل است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقيانوسي ايران و سرزمين موج و مرجان واقع در قلب مَكُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 كيلومتري جنوب زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان از 2 شهر به نام هاي چابهار و نگور، سه بخش مركزي، دشتياري و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشكيل شده است.
3043**3213خبرنگار: رستم كريمي نژاد **انتشاردهنده: اكبر نوري

سرخط اخبار استان‌ها