نمايش عقل صورتي در مركز تئاتر كانون پرورش فكري كودكان

تهران- ايرنا- «عقل صورتي يا مدادي كه فقط مشق نمي‌نوشت» به كارگرداني مهدي فرشيدي‌ سپهر بار ديگر بر روي صحنه مركز تئاتر كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مي‌رود.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، با توجه به استقبال عمومي از نمايش «عقل صورتي يا مدادي كه فقط مشق نمي‌نوشت» كه به تهيه كنندگي اداره كل سينمايي و تئاتر كانون به روي صحنه رفته بود، اين اثر بار ديگر از اول مرداد در تالار بوستان اين مركز ميزبان علاقه‌مندان است.
اين نمايش درباره رابطه ميان دانش‌آموزان، معلمان، پدران و مادران در محيط مدرسه و خانواده است و در اين بين، بازيگر نقش اول اين نمايش كه پسري نوجوان است با چالش‌ها و روياهايي روبروست كه به كمك معلم پرورشي خود قادر به حل و فصل آن‌ها مي‌شود.
ويژگي اين نمايش حضور گروهي از بازيگران حرفه‌اي و بازيگران تازه كار نوجواني است كه در كنار هم توانسته‌اند اثري متفاوت و قابل بحث را خلق كنند.
همچنين طراحي صحنه‌ كار به گونه‌اي است كه از نور طبيعي روز در آن استفاده شده است و دكورها كاربرد چند منظوره دارند.
ريتميك بودن اثر و همزماني برخي اتفاق‌ها در اين نمايش نشانه‌ احترام كارگردان به تربيت مخاطب حرفه‌اي تئاتر است كه رسانه‌ها پيش‌تر به آن پرداخته‌اند.
سعيد ابك، مهرداد باقري، شراره طيار، فهيمه باروتچي، الهام ايرواني، مريم آشوري و اميرحسين انصافي به همراهي بازيگران خردسال و نوجوان در اين نمايش ايفاي نقش مي‌كنند.
آهنگ‌سازي اين اثر را مرتضي طباطبايي و طراحي و ساخت دكور و صحنه را مهرداد باقري، مهدي فرشيدي‌سپهر و پويا طهماسبي به عهده داشته‌اند و معصومه آرواز نيز دستيار كارگردان و برنامه‌ريز اين نمايش است.
اين نمايش كه ويژه‌ كودكان و نوجوانان توليد شده است از اول تا بيستم مرداد همه روزه به جز روزهاي شنبه، صبح‌ها ويژه مدارس و بعد ازظهرها در ساعت 19:30 براي عموم به روي صحنه مي‌رود.

**«دهقان و حكمران» بازي رايانه‌اي شد
جديدترين محصول واحد توليدات رايانه‌اي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در قالب يك بازي با نام «دهقان و حكمران» به زودي وارد بازار مي‌شود.
به گزارش ايرنا از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، دهقاني در تلاش براي دست يافتن به هدف بزرگي وارد قصر حاكم مي‌شود، اما او در دل دالان‌هاي پيچ در پيچ قصر گم مي‌شود و مخاطبان بايد به او كمك كنند تا با حل معماها راه اصلي را پيدا كند.
اين بازي فكري و معمايي از سوي پري‌ناز شجره نوشته و تصويرگري شده است و شجره و سيانوش نصيري‌زيبا كارگرداني اثر را بر عهده داشته‌اند.
شيوه‌ نصب و اجراي بازي براي مخاطبان آن كه بايد بالاي هشت سال سن داشته باشند بر روي جعبه آن توضيح داده شده است.
اميرحسن سلام‌‌زاده به عنوان ناظر پروژه اين اثر را همراهي كرده است و علاقه‌مندان مي‌توانند اين بازي را به قيمت يكصد هزار ريال خريداري كنند.
شمارگان اين اثر 10هزار نسخه است و موسيقي را نيما عظيمي‌نژادي و پويانمايي را سيانوش نصيري‌زيبا بر عهده داشته‌اند و ناظر كيفي آن اعظم سروريان است.
فراهنگ**1883**1055**دريافت: مريم جلوداران**انتشار: زينب كارگر

سرخط اخبار فرهنگ