نرخ كرايه حمل و نقل عمومي در كيش تا 13 درصد افزايش يافت

كيش – ايرنا – مديرحمل و نقل عمومي كيش از افزايش 5 تا 13 درصدي نرخ كرايه حمل و نقل عمومي از امروز سه شنبه در جزيره خبر داد.

عليرضا عادلي روز سه شنبه در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت : در مدت دو سال گذشته و بر اساس بخشنامه معاون اول رئيس جمهور افزايشي در اين بخش نداشتيم و با جلسات كارشناسي انجام شده بحث افزايش نرخ كرايه به شوراي ترافيك ارجاع داده شد كه با تصويب اين شورا ، نرح حمل و نقل عمومي از 5 تا 13 درصد افزايش و از امروز سه شنبه در جزيره كيش اجرايي مي شود.
وي با تاكيد بر استفاده از تاكسي متر در تمامي تاكسي ها تصريح كرد : بر اساس مصوبه شوراي ترافيك از سه شنبه 20 تير ماه تمامي وسائط نقليه اي كه تاكسي متر نداشته باشند توسط حمل و نقل و پليس راهور شناسايي، جريمه و خودرو آن ها به مدت 72 ساعت متوقف و به پاركينگ منتقل مي شود.
عادلي با بيان اينكه رانندگان حمل و نقل عمومي نيز بايد از تاكسي متر استفاده كنند از مسافران خواست تا در صورت اطلاع از خرابي تاكسي متر و غير فعال بودن آن از دادن كرايه خود داري كنند و مراتب را از طريق سامانه 141 به واحد رسيدگي به شكايات حمل و نقل جزيره كيش گزارش ككند.
وي به اضافه شدن خطوط سير جديد تاكسي هاي خطي اشاره كرد و گفت : تاكسي هاي خطي از اين پس از چهار مسير خدمات ارائه خواهند كرد كه خارج شدن تاكسي هاي زرد خطي از اين چهار مسير و ارائه خدمات دربستي توسط اين نوع تاكسي ها ممنوع است و در صورت مشاهده و يا اعلام گزارش به سامانه 141 با تخلفات برخورد جدي خواهد شد.
عادلي تصريح كرد : عوامل كنترل مديريت حمل و نقل عمومي كيش در راستاي خدمات رساني به شهروندان در ابتدا و انتهاي مسير نسبت به ثبت كد خودروها اقدام مي كنند و تمامي خودروها بايد روزانه 10 نوبت ورود و خروج خود را ثبت كنند.
وي گفت : نظر به استفاده عموم مردم از تلفن هاي هوشمند در حال طراحي نرم افزار درخواست تاكسي ويژه جزيره كيش هستيم كه به زودي در اختيار مسافران وساكنان كيش قرار مي گيرد.
1630*1641/ خبرنگار : مريم زبان دان - انتشار دهنده : امير برزي

سرخط اخبار استان‌ها