والدين دانش آموزان به تقويم سفارش كتاب هاي درسي توجه كنند

كرج - ايرنا- معاون توسعه مديريت و پشتيباني اداره كل آموزش و پرورش البرز گفت: والدين دانش آموزان ابن استان به تقويم زماني سفارش كتاب هاي درسي سال تحصيلي 97-96توجه كنند تا در تهيه كتاب فرزندانشان با مشكل روبرو نشوند.

مراد مالمير روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين تقويم زماني براي سهولت خانواده ها در تهيه كتاب هاي درسي و همچنين سازماندهي فرآيند ثبت سفارشات و توزيع به موقع كتاب هاي درسي در استان البرز ترسيم و اجرايي شده است.
وي با اشاره به اينكه تقويم زماني سفارش كتاب هاي درسي سال تحصيلي 97-96 برابر دستورالعمل وزارتخانه اي تنظيم شده است، اظهار كرد: والدين دانش آموزان در هر دوره تحصيلي بايد براي ثبت سفارش كتاب در تاريخ هاي تعيين شده به سامانه مراجعه كنند.
وي در ادامه به فرآيند سفارش كتاب هاي درسي در هر دوره و پايه تحصيلي در البرز پرداخت و ياد آور شد: پيش بيني مي شود در پايه اول ابتدايي مدارس اين استان حدود 43 هزار و 500 دانش آموز داشته باشيم كه والدين براي سفارش كتاب در اين پايه مي توانند از 15 تير تا 17 شهريور ماه 96 اقدام كنند.
معاون توسعه مديريت و پشتيباني اداره كل آموزش و پرورش البرز ياد آور شد: پايه هاي دوم تا ششم ابتدايي نيز از 19 فروردين تا هفدهم شهريور ماه فرصت براي ثبت سفارش كتاب هاي درسي دارند.
مالمير خاطر نشان كرد: ثبت سفارش كتاب هاي پيش دانشگاهي در رشته هاي تجربي، رياضي ، انساني و هنر نيز از 19 فروردين تا 15 خرداد ماه 96 در اين استان انجام شد.
وي تصريح كرد: سفارش كتاب هاي درسي فني حرفه اي در پايه دهم و يازدهم هم از 15 تير آغاز و تا 17 شهريور ماه 96 ادامه دارد.
وي اضافه كرد: براي تهيه كتاب هاي دهم و يازدهم رشته كاردانش نيازي به ثبت سفارش كتاب در سامانه نيست زيرا كتاب هاي اين دانش آموزان در استان البرز كه حدود 10 هزار و 761 نفر پيش بيني مي شود ، خارج از سيستم سامانه اي است و از طريق مدارس توزيع مي شود.
معاون توسعه مديريت و پشتيباني اداره كل آموزش و پرورش البرز در ادامه به ثبت سفارش كتاب هاي درسي در دوره تكميلي استعداد هاي درخشان اشاره كرد و افزود: سفارش كتاب در پايه هفتم از از 15 تير تا 17 شهريور ماه از طريق سامانه انجام مي شود.
مالمير ياد آور شد: ثبت سفارش كتاب در پايه هاي هشتم و نهم نيز از 19 فروردين تا 15 خرداد 96 براي 1272 دانش آموز البرزي انجام شد.
وي گفت: تقويم زماني سفارش كتاب هاي درسي سال تحصيلي 97-96 در البرز داراي يك بند اصلاح سفارش نيز مي باشد كه در آن فقط به دانش آموزان دوره ابتدايي و فني حرفه اي از 15 تير تا 17 شهريور ماه فرصت اصلاح سفارش كتاب داده شده است.
وي ادامه داد: توزيع كتاب هاي درسي دوره ابتدايي از اول مرداد تا 20 شهريور ماه از استان به نواحي و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش صورت مي گيرد تا از 11 شهريور ماه 96 در مدارس توزيع شود.
معاون توسعه مديريت و پشتيباني اداره كل آموزش و پرورش البرز افزود: كار توزيع كتاب هاي پيش دانشگاهي از دو م ارديبهشت تا 16 خرداد ماه به نواحي و مناطق استان آغاز شد تا از 20 خرداد تا 19 تير ماه سالجاري در اختيار دانش آموزان در مدارس قرار گيرند.
مالمير بيان كرد: بر اساس تقويم زماني كتاب هاي فني حرفه اي نيز از اول تا بيستم شهر يورماه از طريق استان به منطقه و سپس از 20 تا 31 شهريور ماه 96 در مدارس به دانش آموزان تحويل داده مي شود.
وي اضافه كرد: توزيع كتاب هاي تكميلي استعدادهاي درخشان پايه هفتم، هشتم و نهم از اول تا بيستم شهريور ماه از استان آغاز شده تا از يازدهم تا 31 شهريور ماه در اختيار دانش آموزان قرار گيرد.
وي نشاني سامانه ثبت سفارش كتاب هاي درسي سال تحصيلي 97-96 را www.irTextbook.ir يا www.ir Text book.ir.com ذكر كرد.
استان البرز 440 هزار دانش آموز دارد.
2819 /1535خبرنگار: مهين مالمير**انتشار دهنده:داريوش غفاري

سرخط اخبار استان‌ها